Ličilo na dramu, pa postalo debakl! Dalas se raspao u 3. četvrtini: Dončić ne može sam da izbaci favorita! (VIDEO)

Tim iz Teksasa potpuno stao, pa je sada na korak od eliminacije u plej-ofu NBA lige.

dalas doživio debakl protiv finiksa  Izvor: Profimedia

Egal do poluvremena, pa potpuni debakl Dalasa na gostovanju Finiksu u plej-ofu NBA lige. Ekipa Luke Dončića i Bobana Marjanovića - koji ponovo nije igrao, odigrala je katastrofalno u trećoj četvrtini, što je Finiksu bilo dovoljno.

Predvođeni raspoloženim Devinom Bukerom Sansi su upisali ubjedljiv trijumf u petom meču serije (110:80), pa će u naredna dva susreta imati šansu da se domognu finala konferencije!

Kao što smo rekli, na poluvremenu ništa nije ličilo na debakl. Dalas je imao prednost nakon prve četvrtine, pa mali zaostatak nakon druge, ali je treća bila ključna na ovom susretu. Taj deo meča finiks je rešio u svoju korist 33:14, pa je pred poslednju deonicu imao više od 20 poena prednosti...

Buker je bio najraspoloženiji u pobjedničkom timu sa 28 poena, dok je Ejton dodao još 20. Nismo vidjeli fenomenalno šutersko veče Krisa Pola koji je meč završio sa samo sedam postignutih poena, ali treba istaći i da je iskusni plej uzeo samo osam šuteva na ovom meču.

U poraženom timu "vukao" je Luka Dončić koji je sa Bukerom podijelio epitet najboljeg poentera na meču, a pratio ga je Branson sa 21 poenom. Samo je još Bertans imao dvocifren učinak i to sa 10 poena.