Sarajke slavile u Banjaluci i osvojile titulu šampiona BiH: Poraz Orlova u majstorici!

Košarkašice sarajevskog Plej ofa nove su šampionke Bosne i Hercegovine!

Košarkašice Plej ofa šampionke BiH Izvor: Facebook/ŽKK Play Off

Sarajke su u majstorici savladale ekipu Orlova u Banjaluci rezultatom 66:56 i sa 3:2 u pobjedama poslije pet godina vratile trofej u Sarajevo.

Meč je uglavnom bio izjednačen i ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi u posljednjoj četvrtini gošće iz Sarajeva se odlijepile na deset razlike što je prelomilo meč u njihovu korist.

Loše odigranih uvodnih šest minuta u četvrtoj četvrtini tokom kojih Banjalučanke nisu postigle poen koštale su ih trijumfa i titule.

U gostujućem taboru, Nikolina Džebo je ostvarila dabl-dabl učinak sa 22 koša i 13 skokova, kao i Samanta Rosko (12 poena, 12 skokova), dok su u banjalučkoj ekipi najbolju partiju pružile Tamara Rajić sa 15, te Vladinka Erak i Milica Zeljković sa po 12 pogodaka.