Igokea brojala do 101! Ubjedljivih "plus 33" u Sarajevu čestitka za rođendan Dragana Bajića! (VIDEO)

Košarkaši Igokee zabilježili su 15. pobjedu nad Sparsima u isto toliko međusobnih mečeva u okviru sedmog kola Lige 6 prvenstva Bosne i Hercegovine.

Liga 6: Spars - Igokea, 7. kolo Izvor: MN PRESS

"Igosi" su superiorno zabilježili petu prvenstvenu pobjedu u Ligi 6.

SPARS - IGOKEA 68:101 (19:27, 18:29, 17:25, 14:20)

Poslije uvodnih nekoliko minuta prilično izjednačene borbe, Igokea je prvu nešto osjetniju prednost stekla sredinom prve četvrtine (8:15) zahvaljujući raspoloženim Nikoli Tanaskoviću i Džejmsu Robinsonu, pa je reagovao trener Sarajlija Srđan Stanić.

Ipak, minut odmora nije omogućio košarkašima Sparsa da smanje rezultat do isteka prvog perioda, koji je završen spektakularnim zakucavanjem Stefana Đorđevića (19:27).

Pogocima Stefana Pundića nakon par minuta drugog kvartala "igosi" su se odlijepili na dvocifrenu razliku (27:37), a onda je prednost rasla i do 21 poen (29:50) tri minuta prije odlaska na odmor.

U nastavku je prednost konstantno rasla, a kad je sredinom treće dionice gostujući tim stigao na "plus 25" i više, bilo je jasno da će izabranici Dragana Bajića, koji je juče proslavio 48. rođendan, zabilježiti novi trijumf.

Posljednji period Aleksandrovčani su rutinski odradili i na kraju zabilježili ubjedljivu pobjedu od čak 33 pogotka prednosti.

Najbolji akteri kod Aleksandrovčana bili su Nikola Tanasković sa 27 poena i Dešon Stivens sa 22 pogotka, dok je još jedini dvocifren košgeterski učinak ostvario Aleksa Radanov (10).

U sarajevskom taboru prednjačio je Remi Abel sa 17 koševa, Aleksa Gatarić dodao je 13 poena, a Arijan Lukić tri pogotka manje.

Spars: Durnik 6, Zrno, Mustapić 2, Abel 17, Polutak 7, Jović 2, Livadić, Buza 7, Lakić 10, Tutić, Gatarić 13.

Igokea: Robinson 10, Tanasković 27, Radanov 10, Jošilo 8, Stivens 22, Talić 6, Ilić, Voler 6, Fundić 8, Đorđević 2, Bošković 2.