Partizan pobijedio MZT u Skoplju

Partizan se prošetao do pobjede u Skoplju! Željko odmarao i kombinovao, slijedi evroligaški duel u Španiji!

Partizan je rutinski savladao MZT u ABA ligi, čeka ga duel sa Baskonijom.

Partizan pobijedio MZT u Skoplju Izvor: MN PRESS

Partizan je pobijedio MZT i iskupio se za evroligaški poraz. U drugom kolu ABA lige je ostvarena laka i ubjedljiva pobjeda u Skoplju - 74:92 (9:25, 23:23, 20:21, 22:23).

Dilema oko pobjednika riješena je već na samom startu, poslije prvih 10 minuta igre bilo je jasno kako će se meč odvijati. Na ovaj način tim Željka Obradovića, arhivirao je poraz od Albe i napravio dobru uvertiru za ono što slijedi u narednom periodu. Već 14. oktobra gostuju Baskoniji u Evroligi, pa onda dva dana kasnije igraju prvi meč pred domaćim navijačima protiv Studentskog centra u regionalnom takmičenju.

Iskoristio je ovu utakmicu Obradović da eksperimentiše i da odmori neke od nosilaca igre poput dvojice kapitena Kevina Pantera i Danila Anđušića koji su imali nešto manju minutažu. Poslije velikog vođstva početku i prednosti koja je bila velika, mijenjao je često petorke na terenu. Tako je u jednom momentu igrao sa četvoricom igrača koji mogu da prenose loptu i da kreiraju (Madar, Anđušić, Panter, Trifunović), pa je nedugo poslije toga igrao i sa visokom petorkom sa Egzumom, Ledejem i Lesorom. Isprobao je razne kombinacije uoči gostovanja u Španiji. Izuzev malog opuštanja početkom drugog poluvremena, sve je prošlo onako kako je i očekivao.

Željko je meč započeo u petorci Madar, Naneli, Papapetru, Ledej, Lesor. Od prve sekunde je krenuo sa agresivnom igrom u odbrani i brzom tranzicijom. Dalo je to rezultat od prvog minuta, serija 9:0 na početku, a već poslije 10 minuta igre razlika je bila ogromna (9:25). Nije na tome gostujući tim planirao da se zaustavi niti da spusti nogu sa gasa. Nastavio je sa dobrom igrom, pa je na poluvremenu razlika bila dvocifrena i velika (32:48).

Bilo je jasno da domaći tim mora da pokaže reakciju na startu drugog dijela i upravo to se i dogodilo. Mićović je spustio minus na 10 poena, što je razbjesnilo Obradovića (38:48). Odmah je reagovao tajm-autom, povišenim tonom razgovarao je sa svojim izabranicima. Nije želio da se dogodi opuštanje i naglašavao je da meč nije završen. Poslije tog minuta odmora stvari su ponovo počele da funkcionišu za crno-bijele. Šutevi su nastavili da ulaze i razlika je ekspresno vraćena. U posljednji kvartala ušli su sa "+17" (52:69) i bilo je jasno kako će se susret završiti. Najljepši potez u završnici meča bilo je zakucavanje Vukčevića poslije dodavanja Anđušića.

17:53

POBEDA PARTIZANA

Meč je završen. Partizan je ostvario ubedljiv trijumf u Skoplju - 74:92.

17:43

35' - ČEKA SE KRAJ MEČA

PItanje pobednika u Skoplju odavno je rešeno. Čeka se samo kraj meča i konačan rezultat - 62:81. Vukčević je imao sjajno zakucavanje posle dodavanja Anđušića.

17:36

32' - POENI EGZUMA

Kontroliše Partizan dešavanja na terenu, Egzum je pogodio posle prodora - 52:71.

17:29

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Partizan ima "+17" (52:69).

17:23

28' - PANTER POGAĐA

Partizan opet ima veliku prednost - 46:67. Kevin Panter se razigrao.

17:20

26' - PARTIZAN VRAĆA PREDNOST

Taman kada je Partizan vratio prednost na 16, Maksvel je pogodio trojku (45:58).

17:14

24' - ODGOVOR PARTIZANA

Partizan je preko Madara i Nanelija odgovorio, Mićović je nastavio seriju na drugoj strani - 40:54.

17:08

22' - SPORIJI POČETAK PARTIZANA

Započeo je Partizan drugo poluvreme nešto sporije, ali i dalje ima dvocifrenu prednost - 38:48. Dve trojke dao je MZT. Željko je ljut, tražio je tajm-aut.

16:53

STRELCI NA POLUVREMENU

Ovako izgleda lista strelaca na poluvremenu.

MZT: Krstevski 2, Maksvel 2, Mićović 2, Kefi 14, Robev, Magdevski, Ajvi 2, D. Stojanovski, V. Stojanovski 8, Jigitoglu 2, Pandev, Veličkovski

PARTIZAN: VUkčević, Ledej, Koprivica 3 (4sk), Panter 2, Papapetru 5, Egzum 12, Jovanović, Naneli 10, Lesor 4 (5sk), Trifunović, Anđušić 5, Madar 7

16:49

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Partizan ima veliku prednost posle prvih 20 minuta igre - 32:48.

16:43

18' - TROJKE

Kefi i Naneli "razmenjuju" trojke, Amerikanac je jedini raspoloženi igrač u domaćem timu (28:41). Novi eksperiment Željka sa visokom petorkom, Egzum na plejmejkeru, Ledej i LEsor u reketu

16:40

16' - PARTIZAN ČUVA VOĐSTVO

Partizan čuva vođstvo, Madar je pogodio sa poludistance (21:38).

16:36

14' - OBRADOVIĆ JE TRAŽIO TAJM-AUT

Partizan ima vođstvo (19:36), a Obradović je tražio minut odmora, zbog opuštanja koje je primetio u njegovom timu.

16:31

12' - ŽELJKO EKSPERIMENTIŠE

Partizan ima ogromnu prednost u Skoplju (12:31). Za to vreme Željko eksperimentiše, pa je tako u petorci sa četvoricom igrača koji mogu da prenose loptu, tu su Madar, Panter, Anđušić, Trifunović i Koprivica.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

16:27

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Prva četvrtina je završena, Partizan ima veliku prednost - 9:25.

16:20

8' - PANTER I KOPRIVICA

Napravio je Željko promene, ušli su Kevin Panter i Balša Koprivica - 5:14.

16:17

7' - PRITISAK I PROMAŠAJ LESORA

Pritisak domaćeg tima, Lesor je pormašio zakucavanje, pa izgubio loptu, onda je izgubio i Egzum - 5:11.

16:13

5' - UŠAO I EGZUM

Partizan je već došao do dvocifrenog broja poena, ušao je i Egzum u igru umesto Madara - 3:11.

16:10

3' - ODLIČAN START PARTIZANA

Partizan je odlično započeo meč, serijom 9:0, prve poene pogodio je Kefi za tri, preko ruke Ledeja - 3:9.

16:04

2' - ODMAH TAJM-AUT

Tajm-aut domaćina posle manje od dva mintua igre. Posle serije Partizana - 0:6!

AMERIKANAC SE NUDI PARTIZANU

Amerikanac Malkolm Dilejni se sam nudi Partizanu. Crno-beli traže plejmejkera posle povrede Alekse Avramovića, a organizator igre koji je već sarađivao sa Zekom Ledejom i Kevinom Panterom se ponudio putem društvenih mreža.

15:15

ŠTA JE BIO PROBLEM U BERLINU?

Partizan je izgubio u Berlinu, šta su bili problemi u igri crno-belih? Mogli ste to da pročitate u MONDO analizi.

15:10

EVROLIGAŠKI PORAZ

Partizan je posle osam godina zaigrao u Evroligi i dobio je lekciju od Albe (100:84).