Borac zadržao maksimalan učinak - 5/5! Banjalučani iščupali pobjedu u Mostaru! (FOTO)

Košarkaši Borca upisali su petu pobjedu u aktuelnoj sezoni prvenstva Bosne i Hercegovine.

Zrinjski - Borac košarkaška liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nakon četiri uzastopne pobjede, crveno-plavi su u nedjeljnom petom kolu bh. šampionata gubili najvećim dijelom meča u Mostaru od Zrinjskog, ali su u posljednjoj četvrtini uspjeli da iščupaju pobjedu.

ZRINJSKI - BORAC 78:83 (20:17, 23:18, 23:25, 12:23)

Domaći su konstantno imali prednost u prvom poluvremenu, naznaka buđenja crveno-plavih dogodila se u trećem kvartalu, a onda je u posljednjoj četvrtini banjalučki tim preuzeo konce igre i prelomio utakmicu u svoju korist.

Jan Rebec je bio siguran dva puta u penal završnici u posljednjih 30-ak sekundi utakmice u dvorani "Pod Bijelim brijegom", a mostarski "plemići" su griješili u napadu, pa je bodove odnijela ekipa Zorana Kašćelana u Banjaluku.

Bio je to poraz novog trenera Zrinjskog Aleksandra Virijevića na njegovom debiju, nakon što je preuzeo klupu Mostaraca od dosadašnjeg prvog stratega "plemića" Kristijana Marića.

Slična situacija u rezultatskom smislu, viđena je i u Sarajevu, gdje je Bosna vodila sve do posljednjeg perioda, a onda je Široki napravio preokret i stigao do trijumfa - 69:75.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Mislav Brzoja sa 20 poena, a pomogli su mu Ive Ivanov sa 17 i Dešon Najt sa pogotkom manje. Kod "studenata" najbolju partiju pružili su Vladimir Vranić sa 15 i Ismet Sejfić sa pogotkom manje, ali uz 11 skokova.

Promo - Posušje 107:105 (94:94)

TABELA: Široki 5-0, Borac 5-0, Budućnost 4-1, Slavija 3-2, Leotar 3-2, Spars 2-3...