Druga ABA liga: Borac nakon produžetka stigao do četvrte pobjede!

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Borca su upisali i četvrtu pobjedu u Drugoj ABA ligi.

borac, spars, tanasković Izvor: ABA liga 2/Dragana Stjepanović

U okviru četvrtog kola Druge ABA lige košarkaši Borca su nakon produžetaka slavili protiv Sparsa rezultatom 91:89. Banjalučani su ovom pobjedom zadržali 100 odstotni učinak u ovom takmičenju.

Spars - Borac 89:91 (23:27, 22:17, 18:13, 16:22, 10:12)

Prva četvrtina nam je donijela dobru igru obje ekipe, pogotovo u napadčkom dijelu te smo vidjeli 50 poena u deset minuta. Banjalučani su postigli 27 te su na prvu pauzu otišli sa plus četiri.

U drugoj dionici tempo igre je malo pao, kao i sama igra košarkaša Borca. Sparsi su ovu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 22:17 pa se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednošću sarajevske ekipe.

Treća četvrtina nije donijela promjene u igri Banjalučana koji su postigli samo 13 poena dok su Sarajlije postigli pet poena više.

U posljednjem dijelu igre vidjeli smo pravu dramu. Obje ekipe su se nekoliko puta izmjenjivale u vođstvo da bi u završnici Tanasković pogodio pri rezultatu 79:79, ali se ispotavilo da nije ispustio loptu prije isteka vremena pa je pitanje pobjednika riješeno u produžetku.

Tu su se Banjalučani bolje snašli te na kraju slavili sa dva poena razlike.

Najefikasniji u redovima crveno-plavih bio je Džeron Martin sa 21 poenom. Tanasković je postigao 15, dok su Bošković i Lanković dodali po 14 poena.

Najefikasniji u sarajevskoj ekipi bio je Buza sa 25 poena. Gatarić je ubacio 17, Ćurevac 14 dok je Topolović postigao 12 poena.