Borac pobjedom započeo novu sezonu: Banjalučani slavili u tuzlanskom Mejdanu

Autor Haris Krhalić

Sjajan početak Borca u domaćem prvenstvu.

Sloboda Borac 80:87 Prvenstvo BiH  Izvor: ABA league/Dragana Stjepanović

Košarkaši Borca su u prvoj utakmici domaćeg prvenstva, u tuzlanskom Mejdanu, savladali Slobodu rezultatom 80:87.

Sloboda – Borac 80:87 (28:20, 16:22, 19:25, 17:20)

Tuzlanska ekipa je bolje ušla u meč te je povela sa 15:4 nakon nešto više do pet minuta igre. Minut prije kraja Sloboda je uspjela da „pobjegne“ na +14, da bi do kraja prvog dijela crveno-plavi uspjeli da smanje na -8.

U drugoj četvrtini Banjalučani su pokazali bolju igru, a do kraja ove dionice igre prišli su na dva poena zaostatka. Treća dionica igre pripala je Borcu te je rezultat nakon tri četvrtine igre glasio 63:67 u korist gostujuće ekipe.

Do kraja utakmice izabranici Zorana Kašćelana su uspjeli da sačuvaju prednost i na kraju slave sa sedam poena razlike.

Najefikasniji u redovima Borca bio je Jan Rebec sa 25 poena. Dušan Tanasković je dodao 17, Amsal Delalić 13, Džeron Martin 10, a Aleksandar Langović devet poena.

Najefikasniji kod Slobode bio je Džošua Skot sa 28 poena. Nedim Omerović je ubacio 15 dok su po devet poena postigli Asim Gutić, Almir Hasandić i Nikola Jeftić.