Igokea slavila u Češkoj: Bajićeva ekipa obezbijedila plej-in Lige šampiona!

Autor Goran Arbutina

Još jedna velika pobjeda Igokee m:tel u Evropi!

FIBA LIGA Šampiona Igokea pobijedila 73-69Nimburk Izvor: FIBA Champions League

Igokea prokockala prednost, pa slavila u Češkoj: Bajićeva ekipa obezbijedila plej-in Lige šamrpiona!

Nakon trijumfa nad Bilbaom, košarkaši Igokee nastavili su sa dobrim partijama i upisali novu veliku važnu pobjedu u FIBA Ligi šampiona!

Ekipa Dragana Bajića savladala je Nimburk 73:69 u Češkoj, nakon što je ispustila priliku da sve riješi još u trećoj četvrtini, a onda bila bolja u dramatičnoj završnici meča.

Ovim trijumfom Igokea je obezbijedila je najmanje treće mjesto u grupi i plej-in FIBA Lige šampiona pošto kolo prije kraja ima skor 3:2, dok Nimburk ima 1-4.

Utakmice između Bilbaa i Bahčešehira, te rezultati posljednjeg kola u kojem Igokea igra protiv Bahčešehira i Bilbao protiv Nimburka odrediće konačni plasman u grupi, a postoji teoretska šansa da se Aleksandrovčani domognu i prvog mjesta i direktnog prolaza u osminu finala.

Nikola Tanasković sa deset poena i Kroford sa osam predvodili su Aleksandrovčane u prvom poluvremenu koje je završeno vođstvom Igokee 40:37, iako je bilo i "plus šest" za goste.

U trećoj četvrtini Igokea je imala priliku da sve riješi, kada je Voler imao tri bacanja za 10 razlike, ali je promašio dva.

Faulirao ga je Simons koji je ove večeri čak tri puta pravio prekršaj nad protivnicima pri šutu za tri poena, a posljednji put uradio je to na samom kraju treće četvrtine koja je završena sa prednošću Igokee 59:53.

Nimburk je iskoristio pad u igri gostiju u posljednjoj četvrtini i prišao na 62:61, ali uslijedila je mini-serija Igokee za 66:61.

Skoro četiri minute igralo se u posljednjem periodu bez poena na bilo kojoj strani pri rezultatu 68:65, da bi to konačno prekinuo Tanasković jednim ubačenim slobodnim bacanjem za, a onda su domaći smanjili na 69:67.

Bio je to praktično posljednji trzaj Nimburka koji nije uspio da u penal-završnici stigne bar do produžetka.

Najefikasniji u ekipi Igokee bio je Kroford sa 22, Tanasković je postigao 18, ali sjajan učinak je imao i Jošilo sa osam poena 11 skokova i sedam asistencija.

Kod Nimburka Klasen je postigao 14, Simons je postigao 13, a Votson 11 poena.