Bogdan ubacivao poene, a Aleksej oduševio blokadom: "Zalijepio" gorostasa pod košem, sve je pucalo! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Bogdanović je nastavio da se vraća u formu, a Pokuševski je izveo potez za špice!

Atlanta Orlando NBA liga Izvor: Profimedia

U noći kada je Nikola Jokić dominirao, a onda dobio i specijalno dizajnirani "Majkl Džordan" trofej odličnu partiju u NBA zabilježio je i Bogdan Bogdanović. Njegova Atlanta je izgubila od Orlanda 135:124, a on je nastavio da se poslije povrede vraća u sve bolju formu.

U meču u kome je njegov tim u prvoj četvrtini primio 50 poena i praktično izgubio meč za 12 minuta Bogdanović je ubacio 17 poena, a uz to dodao 5 skokova i 3 asistencije.Samo su Deandre Hanter sa 25 i Tre Jang sa 19 poena bili efikasniji od njega.

Pobjedu je Orlandu na ovom meču donio trojac Franc Vagner (24 poena), Bol Bol (21 poen) i Paolo Bankero (20 poena). Poslije ovog poraza Atlanta je na 50 odsto uspješnosti sa skorom 14/14 dok je Orlandu ovo tek osma pobjeda u sezoni.

Što se tiče drugih srpskih igrača nažalost nismo vidjeli Nikolu Jovića na terenu u duelu Majamija i Oklahome, dok je Aleksej Pokuševski upisao tek nekoliko minuta na parketu.

Nije uspio da se upiše u listu strijelaca, ali je uspio itekako da ostavi utisak srpski košarkaš pošto je u jednom od napada u kojima je bio na terenu lupio spektakularnu blokadu veteranu Dvejnu Dedmonu. Pogledajte taj sjajan potez: