Haos u Evrokupu - Amerikanac zveknuo šamar zemljaku! Strašan udarac u facu, pa isključenje za obojicu! (VIDEO)

Nevjerovatna situacija na meču Evrokupa, koji važi za drugo najbolje takmičenje na kontinentu.

Košarkaš ošamario protivnika u Evrokupu Izvor: Twitter/BasketNews_com/printscreen

U okviru 14. kola grupne faze Evrokupa u utorak uveče snage su odmjerili Trento i Turk Telekom, a turska ekipa upisala je veoma bitnu pobjedu na gostovanju u Italiji. Turci su stigli do pobjede (80:72) i tako nastavili borbu za prvo mjesto u grupi, dok će ekipi Trenta biti prilično teško da se domogne druge faze. Ovaj meč je, pored pobjede turskog tima, obilježio i jedan neobičan incident.

Verbalni okršaj dvojice Amerikanaca dobio je dodatnu epizodu kada je Tajrik Džons iz redova Turk Telekoma "zalijepio" šamarčinu kolegi Trentu Loketu koji nastupa za Trento. Iako je u prvi mah djelovalo da će njih dvojica samo razmijeniti nekoliko riječi i zatim se razići, eventualno uz malo unošenja u facu protivniku, Džons nije tako razmišljao.

Potegao je desnu ruku i rivala udario po licu, za šta ne postoji dobro objašnjenje. Naravno, zbog sukoba koji su napravili na parketu obojica su isključeni na oko dva i po minuta prije kraja druge četvrtine. Pogledajte kako je to izgledalo:

Inače, ni Džons ni Loket se nisu pretjerano istakli kada je u pitanju košarka. Obojica su odigrali nešto malo više od deset minuta na ovom meču i za vrijeme provedeno na parketu nisu postigli poen. Istina, Tajrik Džons je svom timu pomogao sa čak šest skokova, ali bi Turk Telekomu vjerovatno bolje bilo da mu nije palo na pamet da rivala udara u lice tokom meča.