Crvena zvezda u Minhenu doživjela bolan poraz. Vodila je "plus 8" u posljednjoj četvrtini, pa sve ispustila u završnici.

bajern crvena zvezda evroliga uživo prenos Izvor: Profimedia/Eibner-Pressefoto/Marcel Engelbrecht EP_MET

Crvena zvezda izgubila je od Bajerna u Minhenu 80:87 (23:19, 15:22, 18:11, 24:35), odigravši katastrofalnu završnicu, u kojoj su sjajni Vladimir Lučić (20 poena), Kasijus Vinston (20) i Fredi Gilespi (8 p, 9 sk) kaznili sve propuste srpskog tima. A kada je bilo najvažnije - bilo ih je previše.

Nemanja Nedović ubacio je 10 minuta u prvih pet minuta posljednje četvrtine, u tom naletu donosio Zvezdi i vođstvo od devet poena (75:66) na pet minuta i 18 sekundi do kraja. Ipak, nizom ogromnih propusta i loših napadačkih odluka Beograđani su ispustili taj "plus" i sada imaju skor 11-15, dok je Bajern na 10-16. Top 8 faza je sada na svaki način predaleko, pa i na matematički.

Poslije navedenog Nedovićevog koša, Zvezda je pomislila da je uradila sav posao u Audi domu, pred velikim brojem svojih navijača. A onda je počeo košmar crveno-bijelih, tokom kojeg su iz daljine promašivali i Kampaco i Vildoza i Nedović...

Ponovo je Zvezda očekivala da šutem završi posao i ponovo to nije uspjela, kao ni u prošlom kolu protiv Albe. Tako se u Evroligi ne pobjeđuje, niti se tako ide u Top 8 i crveno-bijeli su to večeras bolno osjetili na svojoj koži.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

21:11

Vildoza i Kampaco ipak podbacili

Fakundo Kampaco je na evroligaškom debiju u dresu Zvezde ubacio 16 poena, ali mu je zato bilo potrebno 15 šuteva. Za tri je gađao 3/11 i slično neprecizan bio je i Luka Vildoza (2/9), koji je ubacio 18.

21:03

Zvezda je primila 20 poena u poslednjih pet minuta!

Katastrofalan kraj utakmice crveno-belih, niz promašaja Vildoze i Kampaca i bolan kraj sna o plasmanu u Top 8 fazu.

21:01

Bolan poraz Zvezde u Minhenu!

Bajern je pobedio Zvezdu 87:80, a trojka Nilsa Gifaja uz zvuk sirene dala je Bajernu i prednost u međusobnom skoru.

Zašto je Kampaco uopšte pravio faul kad je sve bilo rešeno?

Zvezda je u poslednjih 10 minuta primila čak 35 poena!

20:58

Kampaco promašuje, Gilespi i to kažnjava!

Argentinac je napravio okret, promašio šut, a Fredi Gilespi je to kaznio svojim šestim poenom u završnici!

Izvor: Profimedia/Eibner-Pressefoto/Marcel Engelbr EP_MET

20:56

Bivši Zvezdin plej "okreće" rezultat!

Kori Volden pogodio je trojku za Bajernovih 78:75 i Ivanović opet mora da pozove igrače na tajm-aut. Zvezda je imala "plus 8" na osam minuta do kraja, ali su Bavarci napravili veliki nalet i sad su u boljoj poziciji.

20:54

Zvezda hoće trojkama da reši - i promašuje

Kampaco, pa Vildoza promašuju važne šuteve sa distance, a Gilespi izjednačuje na 75:75 na dva i po minuta do kraja.

20:52

Bajern se potpuno vratio!

Andreas Obst ubacio je trojku za samo dva poena razlike - 73:75! Duško Ivanović poziva tajm-aut na 3:49 minuta do kraja utakmice.

Izvor: Profimedia/Kolbert press/Ulrich Gamel

20:47

Kampaco za Nedovića - "plus 9" crveno-belih!

Ukradena lopta, kontra i tačna asistencija Argentinca. Luka Mitrović je opet uradio važne stvari u odbrani. Još pet minuta.

20:46

Nedović preuzima odgovornost

Zvezda vodi 73:66, nakon što je Nedović iznudio treću ličnu grešku Gilespija u prodoru. Još pet i po minuta do kraja utakmice.

20:44

Lučić ne prestaje da pogađa!

Vladimir Lučić dočekao je loptu na liniji za tri poena, uhvatio je i pogodio još jednu trojku - za Bajernovih "minus 5" (63:68).

U narednom napadu pogodio je težak šut, za Bajernovih "minus 2", 66:68! Srpski as je prvi ubacio 20 poena večeras.

Kosarka, Evro liga, Crvena zvezda, Bajern

20:39

Kako važni potezi Nemanje Nedovića!

Ukrao je loptu domaćima, istrčao kontru i pronašao usamljenog Kampaca na levoj strani - trojka!

U sledećem napadu Nedović je ostao sam i takođe je epilog isti - trojka!

Zvezda vodi 64:56 na 8 minuta i 15 sekundi do kraja.

Izvor: Profimedia/Eibner-Pressefoto/Marcel Engelbrecht EP_MET

20:32

Jako loš faul za Zvezdu!

Sudije sviraju Lazareviću faul na Vinstonu na 1,5 sekundi do kraja treće četvrtine. Plejmejker Bajerna ubacuje prve poene u drugom poluvremenu (posle 16 u prvom), postavlja rezultat 52:56 na kraju treće četvrtine, a Duško Ivanović žalio se kod sudija zbog te odluke.

20:28

Zvezda opet brzo ispušta prednost

Vladimir Lučić dao je važnu trojku (za 48:52) i tako je umirio nalet srpskog tima. Potom je i njegov saigrač Nils Gifaj smanjio Zvezdinu prednost na dva poena (50:52). Još minut do kraja treće četvrtine

20:24

Sjajna kombinacija Vildoza - Martin

Posle poena Zvezdinog centra za vođstvo 52:43 u 28. minutu, trener Bajerna Andrea Trinkijeri mora da pozove tajm-aut.

Izvor: Profimedia/kolbert-press/Ulrich Gamel

20:22

Veliki doprinos Luke Mitrovića Zvezdinom vođstvu

20:20

20:19

Mitrović "zaključao" Zvezdin koš!

Crveno-beli vode posle serije 10:0! Mitrović je iskoristio jedno slobodno bacanje, za vođstvo 46:41, a onda je sjajno reagovao ispred Gilespija u odbrani.

20:17

Lazarević i Mitrović "vuku" Zvezdu!

Muče se crveno-beli da pogode još jednu trojku, ali i ofanzivnim skokovima "skidaju" te promašaje i čuvaju posed. Srpski tim vodi 45:41 na polovini treće četvrtine.

20:13

Konačno, Zvezda vodi!

Filip Petrušev ubacio je trojku za 43:41! Trinkijeri se uhvatio za glavu dok je lopta ulazila. U toku je 24. minut.

20:11

Zvezda jedan problem ne može da reši

Crvena zvezda ne uspeva da kontroliše defanzivni skok, što je Bajern iskoristio da ostvari čak 13 ofanzivnih skokova (naspram 10 defanzivnih). To je jedan od ključnih razloga zašto je rezultat 41:40 za Trinkijerijev tim u 23. minutu.

19:48

Na poluvremenu, Bajern - Zvezda 41:38

19:47

Kampacova magija - laki poeni za Martina

Skočio je Argentinac kraj dvojice igrača Bajerna i o parket dodao loptu Martinu, kome je ostalo samo da je probaci kroz obruč. Bajern vodi 41:38 na 23 sekunde do kraja

19:44

Lučićeva trojka obeležila prvi deo meča

19:40

Plejmejker Bajerna razbija Zvezdu!

Kasijus Vinston ubacio je čak 16 poena i najveći je razlog što Bajern vodi 37:30 posle 16 minuta košarke

Izvor: Profimedia

19:37

Bajern u seriji 17-2!

Vinston Kasijus ubacio je trojku za Bajern, nakon što je prethodno za tri pogodio i Di-Džej Sili. Bajern je u seriji 17:2, jer je Vinston pogodio i za 33:25. U toku je 16. minut i Zvezdin napad se već dugo muči.

19:28

Zvezda prebrzo ispustila "plus 7"

Dok Ivanović pravi veliki broj izmena, Nils Gifaj izjednačuje rezultat u 12. minutu. Sada je 23:23 i brzo se istopila Zvezdina prednost od sedam poena. Problem za crveno-bele su i loša slobodna bacanja, jer je Petrušev upravo promašio treće timsko večeras.

19:24

Ovako je Vildoza ubacio prvu trojku

19:21

Kakav koš Lučića - iz okreta, uz zvuk sirene

Srpski as pogodio je trojku za Bajern iz okreta, uz zvuk sirene, sa rezultat 19:23 nakon prve četvrtine.

19:20

Sa Kampacom je to druga priča!

Argentinac je ušao u reket, proigrao Luku Mitrovića i asistirao mu za lake poene - Zvezda vodi 23:16.

19:16

Delirijum među Delijama - Kampaco ubacuje trojku!

Argentinac je postigao prve poene, za Zvezdino vođstvo 13:11. Skočila je cela klupa Beograđana, skočili su i navijači Zvezde na tribini.

19:12

Fakundo Kampaco je na terenu!

Zvezdin Argentinac je dočekao debi za Zvezdu, ali njegovi prvi napadi nisu dobro prošli za crveno-bele. Nakon što se Vladimir Lučić "upisao" u dresu Bajerna, Duško Ivanović pozvao je tajm-aut u 8. minutu.

Prethodno je Zvezda vodila 10:7, trojkom Nemanje Nedovića.

19:11

Bajern do kraja sezone bez Augustina Rubita

Američki krilni centar Augustin Rubit nije u ekipi Bajerna za ovaj meč. On prosečno postiže po 10,9 poena uz četiri skoka po utakmici, a poslednji meč u Evroligi odigrao je 9. februara protiv Partizana i Bajern neće moći da računa na njega do kraja sezone zbog povrede Ahilove tetive

Izvor: YouTube/İce Basketball Highlights

19:06

Zvezda loše gradi skok, Gilespi kažnjava

Crvena zvezda dopustila je domaćinu čak tri ofanzivna skoka, a Fredi Gilespi je to kaznio i doveo Bajern u novo vođstvo, 7:5. Crveno-beli imaju ogromnu podršku sa tribina i njihovi navijači glasniji su od domaćih.

19:04

Vildoza "upisuje" Crvenu zvezdu

Zvezdin Argentinac pogodio je trojku za 3:3, odgovorivši tako na trojku Vinstona Kasijusa, za Bajernovih 3:0.

19:00

Startna petorka Zvezde - bez Kampaca

Crvena zvezda počela je sa Lukom Vildozom, Ognjenom Dobrićem, Stefanom Lazarevićem, Benom Bentilom i Ognjenom Kuzmićem u startnoj petorci

17:11

Vođa Bajerna Lučić, tu je i bivši plejmejker Zvezde

Srpski as Vladimir Lučić, kapiten nemačkog tima, vratio se na teren posle više od tri meseca. Poslednji meč u Evroligi odigrao je krajem novembra, a ekipa trenera Bajerna Andree Trinkijerija sigurno bi imala bolji skor da je "Luča" bio spreman.

Lučić igra za Bajern već sedmu godinu, a saigrač mu je još jedan bivši igrač Partizana, Ognjen Jaramaz. Naravno, tu je i Kori Volden, američki plejmejker koji je takođe igrao za Partizan, a onda i za Zvezdu, iz koje je 2021. i stigao u Minhen.

17:07

Zvezda mora da pobeđuje za Top 8

Težak poraz u prošlom kolu protiv Albe nametnuo je ekipi Duška Ivanovića imperativ pobede u svim utakmicama do kraja ligaškog dela. Zvezda trenutno ima evroligaški skor 11-14, Bajern jer na 9-16, a crnogorski stručnjak sa klupe Beograđana uverava da nije gotovo i da još ima šanse za prolaz u plej-of.

"Poraz od Albe je bio bolan, nijedan nije da nije bolan, ali ovaj... Umanjene su naše šanse, ali postoje. Moramo da verujemo u to. Danas je Svetog apostola Onisima koji kaže da ništa nije nemoguće, ali za ovu ekipu to važi svakog dana, da mislimo da nitša nije nemoguće. Ovi momci su tu da ostvare i ono što je nemoguće", kazao je Ivanović pred put u Minhen i istakao šta su najveći kvaliteti njihovog idućeg protivnika Bajerna.