Virtus Partizan Evroliga prenos uživo livestream

Velika drama na kraju meča Partizana i Virtusa, ali crno-bijeli iz Beograda su došli do pobjede!

Virtus Partizan Evroliga prenos uživo livestream Izvor: MN PRESS

Partizan je savladao Virtus na gostovanju 88:79 i tako stigao do veoma bitne pobjede, svoje 15. u Evroligi i sada je sve bliže konačnom plasmanu u Top 8! Da, ima još da se igra, ali "parni valjak" melje sve pred sobom i sada je dobio još jednog direktnog rivala za plasman u četvrtfinale!

Crno-bijeli su odigrali jako zreo meč. sa čeličnom odbanom i prije svega sa mnogo raspoloženih igrača. U prvom poluvremenu tim je nosio Kevin Panter, a iako je u prvih 20 minuta dao samo tri poena na kraju je Dante Egzum završio sa 17 uz po 7 asistencija i 7 skokova. Najefikasniji je bio Džejms Naneli sa 18 poena.

Virtus je na startu držao prikljičak, a kada je Partizan otišao na 26:19 delovalo je da utakmica ide Partizanu u ruke. Ipak vratio se do kraja četvrtine tim iz Bolonje na samo "minus 2" - 28:26, a onda je serijom poena Abasa, Mikija i Žaitea poslije asistencija Miloša Teodosića bilo osam razlike za crno-bijele iz Bolonje - 44:36.

Uspio je da se vrati Partizan do poluvemena, a onda je svojih pet minuta imao Alen Smailagić. Bio je nezaustavljiv na startu drugog poluvremena donio je Partizanu 52:47. Na kraju se sve rješavalo u posljednjoj četvrtini, a tu je Partizan imao raspoloženog Egzuma, a Virtus Marka Belinelija koji je sve što je pipnuo upropastio na ovoj utakmici. Forsirao je šuteve, promašivao, gubio lopte i na rkaju je njegova izgubljena lopta bila kraj svih nada za Virtus. Ni dabl-dabl Teodosića od 11 poena i 12 skokova nije bio dovoljan za bolji rezultat.

Partizan sada ima 15 pobjeda i 12 poraza i izjednačen je sa Baskonijom na šestom mjestu, dok deveti Efes ima dve pobjede manje, ali i dva odigrana meča manje. Top 8 je u rukama crno-bijelih i u posljednjih sedam kola moraju da se postaraju da ga ne izgube!

VIRTUS: Menion, Belineli, Pajola 9, Bako 4, Žaite 14 (4sk), Lundberg, Heket 5, Miki 13 (9sk) Vims, Odželej 13 (5sk), Teodosić 11 (12as), Abas 19

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 8 (8sk), Avramović, Panter 16, Smailagić 9 (4sk), Papapetru 3, Egzum 17 (7as, 7sk), Naneli 18, Lesor 5, Trifunović, Anđušić, Madar 11

22:40

KRAJ! POBEDA PARTIZANA!

Ispada lopta Mikiju, i na kraju Ledej koji je ležao na zemlji pravi korake! Virtus ima napad na 34 sekunde do kraja. Teodosić gubi loptu, baca je Belineliju i on je ne hvata!

Velika pobeda Partizana!

VIRTUS - PARTIZAN 79;:86

22:36

JOŠ 50 SEKUNDI! Vodi Partizan 84:79

Fauliran je Panter, Obradović traži čelendž i nesportski faul. A onda Matijas Lesor pravi korake! Poslednji tajmaut traći Skariolo!

22:32

JOŠ MINUT! Abas daje nadu!

Egzum promašuje trojku, a Džordan Miki na drugom kraju terena zakucava za 79:76. Naneli daje trojku za 82:76, a onda Miloš Teodosić pravi grešku i faul u napadu!

Egzum pogađa, a onda odlična odbrana crno-belih. Panter ne pogađa, a Abas trtojkomn vraća nadu Virtusu - 84:79!

22:28

JOŠ TRI MINUTA! Tajmaut Obradović - 79:74

Teodosić daje trojku uz faul, ali promašuje slobodno bacanje za 77:70. Ledej je izblokrian, ali Lesor dodaje ispod koša poene za 79:70. Ipak Odželej je sam ispod koša za 79:72.

Madar promašuje dvojku,Žaite poentira u tranziciji i sada je 79:74. Tajmaut Obradović!

22:25

36. minut: Partizan ovo lomi! 77:67

Dante Egzum opet neverovatno zakucava za 71:65. Madar u narednom napadu završava za 73:65 i Partizan nikada do sada u ovom meču nije ovoliko vodio! Faul u napadu Avudu Abasa!

Pogađa Partizan, ali Žaite poenima makar malo ostavlja svoj tim  igri. Posle novih poena Ledeja je 77:67.

22:20

10 MINUTA DRAME! Egzuum! 69:65

Smailagić je promašio trojku, ali tu loptu je oteo Madar i dao poene za 67:63. Odželej poentira za 67:65, a Naneli iz teške pozicije promašuje. Ipak Egzum u kontri strašno zakucava - 69:65.

Belineli gubi još jednu loptu - tajmaut Virtus!

22:12

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Vodi Partizan 65:63

Treća uzastopna izgubljena lopta Partizana, gubi je Lesor i pravi četvrtu ličnu!  Vodi Virtus nakon penala Bakoa 63:61, a Madar promašuje trojku. Ipak Belineli m se revanšira, a Egzum popravlja Smailagićev promašaj - 63:63.

Promašio je otvorenu trojku Odželej, a Naneli daje preko ruke - 65:63. Promašaji Marka Belinelija su vratili Partizan!

Izvor: Profimedia

22:07

28. minut: Nerešeno! 61:61

Džordan Miki promašuje zicer, ali nakon ukradene lopte Pajola u kontri pogađa za 61:59. Naneli baca loptu u ruke domaćinu, a onda nakon dva promašaja Belinelija Miki je fauliran. Posle njegovih penala sada je nerešeno!

22:04

26. minut: Niko da se odlepi! 60:57

Zakomplikovao je kontru Partizan, ali su crno-beli preko Pantera poentirali - 56:52. Teodosić pogađa u prodoru, a posle juurnjave po terenu Naneli ubacuje dva poena za 58:54. Žaite pogađa jedno bacanje za 58:55.

Dante Egzum sa penala povećava prednost na 60:55, ali Džordan Miki vraća domaćina na 60:57.

21:56

23. minut: Tesno! 54:52

Posle minuta odmora fauliran je Žaite i pogađa bacanja za 52:49, ali onda preko njega pogađa Naneli za 54:49. Ipak Partizan je pustio Mikija da šutne trojku i osvetilo im se to - 54:52.

21:52

DRUGO POLUVREME! Smailagić! 52:47

Partizan je odmah izjednačio na 47:47, a nakon trojke i zakucavanja Alena Smailagića je 52:47. Skariolo hitno traži minut odmora!

Izvor: YouTube/BC Partizan TV/Printscreen

21:36

LISTA STRELACA

VIRTUS: Menion, Belineli, Pajola 7, Bako 2, Žaite 7, Lundberg, Heket 5, Miki 4 (3sk) Vims, Odželej 9, Teodosić 6 (8as), Abas 7

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 6 (3sk), Avramović, Panter 13, Smailagić 4, Papapetru 3, Egzum 3, Naneli 6, Lesor 5, Trifunović, Anđušić, Madar 5

21:33

KRAJ POLUVREMENA! Vodi Virtus 47:45

Zek Ledej je uspeo da doleti sa linije penala i iz odbojke da poena uz faul, a na 44:40 tajmaut zove Skariolo. Žaite pogađa za 46:40, ali Janis Papapetru trojkom vraća Partizan na 46:43. U poslednjem napadu Virtusa videli smo faul Lesora i bacanja za Žaitea - 47:43. Na kraju Naneli dodaje dva poena za 47:45.

Uzbudljivo poluvreme!

21:24

19. minut: Partizan nikako da zaigra... 44:38

Žaite preko Lesora pogađa, a na 42:36 zove minut odmora Željko Obradović. Posle minuta odmora ne uspeva Partizan da postigne poene, a seruija Virtusa je 11:2 nakon poena Odželeja. Madar prekida tu seriju dvojkom za 44:38.

21:18

17. minut: Virtus vodi! 40:36

Kevin Panter pogađa za 34:33 posle gužve u reketu, ali onda Avudu Abas uspeva da pogodi u reketu za 35:34. Prvo Avramović, pa Trifunović promašuju ceo obruč, a Virtus to kažnjava trojkom - 38:34.

Panter u konfuznoj kontri daje poene za 38:36 preko Pantera, a onda iz auta Miki daje lake poene za 40:36.

21:13

TAJMAUT! Željko ovo mora da smiri...

Pajola izjednačava na 31:31, a nakon fantastične asistencije Teodosića Avudu Abas zakucava za 33:32. Idemo na tajmaut.

21:09

DRUGA ČETVRTINA: Egzum sve uplašio! 31:29

Pajola daje trojku i Virtus vodi 29:28. a nakon poena Egzuma uz faul je 31:29. Egzum je u narednom napadu izgubio loptu i jako loše se prizemljio nakon pokušaja prodora, ali na kraju nije ništa ozbiljno u pitanju.

21:01

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Vratio se Virtus - 28:26

Pajola ostaje sam i pogađa za 26:21, a Panter poništava te poene sa penala za 28:21. Semi Odželej je uspeo da poentira uz faul i sada je 28:24. A nakon zakucavanja ovog krilnog igrača na 28:26 idemo na odmor!

20:54

8. minut: Gazi Partizan! 26:19

Panter pogađa polidostancu, a Žaite sa druge strane ubacuje loptu u koš za 17:14. Lesor daje poene ispod koša za 19:14, a nakon Teodosićevih poena u tranziciji preko Ledeja i Pantera Partizan ima 23:17.

Bako je fauliran i daje poene sa penala za 23:19, ali Lesor daje poene uz faul i sada je rezultat 26:19.

20:47

5. minut: Heket drži Virtus! 15:12

Smailagić pogađa trojku, a Heket iz okreta promašuje. Kevin Panter je postigao poene za 13:7, ali posle serije poena Heketa sada je 13:12.

Naneli pogađa sa poludistance, Virtus promađuje trojku i crno-beli ne uspevaju da iskoriste brzu tranziciju.

20:42

3. minut. Tvrdo! 8:7

Žaite dva puta promašuje zicere, a oli drugi ukucava u obruč Miki! Ipak trojka Partizana za 8:5! Posle konfuznih napada sa obe strane Madar promašuje otvorenu trojku, a Odželeje pogađa ispod koša za 8:7.

20:38

POČELO JE! Teo odmah izjednačio rekord - 3:3

Miloš Tedoosić daje trojku i izjednačava se po broju postignutih trojki u evroligaškoj karijeri sa Vasilisom Spanulisom! Sada imaju po 518 trojki Spanulis i Teodosić!

Panter ipak odmah vraća tu trojku - 3:3.

20:33

Meč kasni!

Imamo probleme sa semaforom i meč kasni! Ne mogu nikako da odgovorni nameste da semafor odbrojava 10 minuta, već na njemu piše 20 i dok čekamo da se to reši igrači nastavljaju da se zagrevaju.

20:28

STARTNE POSTAVE:

PARTIZAN: Madar,Naneli, Panter, Smailagić, Ledej

VIRTUS: Teodosić, Heket,. Odželeje, Miki, Žaite

19:59

Velike vesti za Virtus

Marko Belineli, kapiten ekipe Virtusa, produžiće saradnju sa crno-belima iz Bolonje i igraće bar još jednu sezonu u svom matičnom klubu!

19:39

Šta juri Teodosić?

Najviše trojki u istoriji Evrolige ima Huan Karlos Navaro - 623, a slede Serhio Ljulj sa 577, Serhio Rodrigez sa 560 i Rudi Fernandez sa 552. Zatim je tu Vasilis Spanuli sa 517 pogođenih trojki, dok Teoodić ima jednu manje.

Na meču sa Partizanom on će probati da prestigne Spanulisa, a onda ide "potera" za Špancima koji su i dalje aktivni igrači.

19:00

Kako je bilo prošli put?

Džejms Naneli koji je u ABA ligi trojkom u poslednjim momentima doneo pobedu Partizanu u ABA ligi na gostovanju u Splitu je blistao u prethodnom duelu ovih timova.

Dao je 20 poena, imao po 4 skoka i asistencije, a meč je završen veoma ubedljivom pobedom Partizana 90:62.

18:30

Duel crno-belih!

Jedni iz Bolonje, drugi iz Beograda! Dele iste boje i istu misiju - da pobede na ovom meču i dođu na korak bliže Top 8 Evrolige. Tim Željka Obradovića je trenutno šesti na tabeli i u sjajnoj je formi, dok Serđo Skariolo i Virtus u slučaju poraza idu jako teško mogu da se vrate u trku za Top 8 i ovo im je vrlo bitan meč.

Utakmica počinje od 18:30.