GDJE JE NESTAO NEMANJA NEDOVIĆ? Zvezda tonula, a on je morao da igra - Duško Ivanović se oglasio!

Autor Haris Krhalić

Lider Crvene zvezde izveden je iz igre i nije se vraćao ni kada je morao da igra. Zašto?

Zašto Nedović nije igrao dobar dio meča protiv Panatinaikosa Izvor: Sport klub/Screenshot

Trener Crvene zvezde Duško Ivanović rekao je da je Nemanja Nedović povređen i da zato nije igrao u završnici utakmice protiv Panatinaikosa.

"Nije mogao da igra jer ima povredu. Ima problem", izjavio je crnogorski stručnjak.

Dok je Crvena zvezda tonula i na kraju potonula i izgubila od Panatinikosa, mnogi su se pitali gdje je Nedović. Nakon što je ubacio 12 poena u prvom dijelu meča, on je izašao iz igre u toku treće četvrtine i nije ga bilo na terenu dok su crveno-bijeli neuspješno pokušavali da dođu sebi. U jednom trenutku je sjedio na klupi kraj argentinskog tandema Luke Vildoze i Fakunda Kampaca, koji su potpuno podbacili u Atini, a za to vrijeme Zvezdu su pokušali da ožive članovi petorke Ivanović, Dobrić, Lazarević, Petrušev i Kuzmić. I nisu uspjeli.

Iako je Zvezda na polovini treće četvrtine vodila čak 16 poena (53:37), doživjela je potpuni sunovrat u završnici i bolno izgubila.

"Jednostavno, prestali smo da igramo poslije pet minuta treće četvrtine. Prestali smo da igramo odbranu, izgubili smo samopouzdanje u napadu i Panatinaikos je igrao agresivnije u posljednjoj četvrtini", rekao je Ivanović posle meča.

Sa skorom 12-16 i nakon poraza od protivnika koga je morala da pobijedi, Zvezda nema čemu da se nada, pa ni da priča o Top 8 fazi. Duško Ivanović najavio je da će se crveno-bijeli boriti, ali...

"Dok ima nekih matematičkih šansi, borićemo se. Ali ako se budemo borili kao u zadnjih 15 minuta, teško", rekao je on.

Crvena zvezda vraća se u Beograd na pripremu utakmice protiv Partizana u ponedjeljak, u jako važnom derbiju ABA lige, u kojem je ulog borba za prvo mjesto i "pol-poziciju" pred regionalni plej-of. Pred Zvezdom su teška dva dana da se oporavi od blamaže u Atini i najbolnijeg poraza ove sezone.