Široki serijom 10:0 slomio Borac: Lider na 20/20, crveno-plavi ugrozili drugo mjesto!

Širokobriježani su trijumfovali nad crveno-plavima, koji su pred imperativom pobjeda u posljednja dva kola ukoliko žele da u plej-of uđu sa druge pozicije.

široki pobijedio borac  Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Širokog na dobrom su putu da ligaški dio sezone završe "neokrznuti"!

Tim sa Pecare je u 20. kolu ugostio igrače Borca, koji su nakon 40 minuta igre napustili Hercegovinu poraženi, a za takav rasplet u dobroj mjeri je kriva "crna rupa" u Borčevoj poenterskoj igri u drugoj polovini posljednje četvrtine:

ŠIROKI – BORAC BANJA LUKA 77:65
(23:24, 19:14, 18:17, 17:10)

Čak četiri minuta tim Zorana Kašćelana nije znao za pogodak, dok je u isto vrijeme ekipa Ivana Velića postigla deset. Tako je od rezultatske neizvjesnosti i rezultata 67:62 na četiri i po minuta do kraja meča odmakao na plus 15 na samo devedeset sekundi od posljednjeg oglašavanja sirene.

Borčevi igrači su bolje ušli u ovaj derbi, te bili u prednosti cijelim tokom prve četvrtine. U jednom trenutku ovog perioda bilo je i plus osam za banjalučki tim (13:21), ali je već u drugom kvartalu Široki preuzeo kontrolu i praktično počeo sebi da trasira put ka 20. prvenstvenoj pobjedi na isto toliko mečeva.

Sa druge strane, Borcu je ovo bio četvrti poraz u sezoni, a drugi u posljednja tri kola, kojim je ugrozio osvajanje druge pozicije pred start doigravanja za šampiona.

Filip Kraljević je u pobjedničkom timu prednjačio sa 18 poena, dok je odličnu partiju prikazao Emanuel Litl, koji je u trijumfu učestvovao sa dabl-dabl učinkom (14 poena i 12 skokova).

U Borcu su se istakli Aleksandar Langović (18 poena i 11 skokova) i Jan Rebec (17 poena).

Spars – Budućnost 77:98

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!