Borac silan pred završnicu sezone: Mladost "zaleđena" u Banjaluci na -36!

Košarkaši Borca vratili su se u srijedu uveče na pobjednički kolosijek.

KK Borac deklasirao KK Mladost Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Poslije poraza u Širokom Brijegu i definitivnog gubitka prvog mjesta u regularnom dijelu sezone, izabranici Zorana Kašćelana deklasirali su Mladost iz Mrkonjić Grada u susretu pretposljednjeg 21. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

BORAC - MLADOST 94:58 (30:16, 17:13, 22:13, 25:16)

Već poslije prvog perioda, koji su crveno-plavi riješili u svoju korist sa "plus 14", bilo je jasno da Mrkonjićani nemaju šta da traže u banjalučkoj dvorani "Borik" i da će doživjeti 17. poraz.

Borac je na poluvrijeme otišao sa prednošću od 18 poena (47:29), da bi do ulaska u posljednju četvrtinu razlika dodatno porasla na "plus 27".

Odlična timska igra "borčevaca" rezultirala je i ravnomjernom raspodjelom pogodaka, pa su četvorica banjalučkih košarkaša zabilježila dvocifreni učinak. Aleksandar Langović (13), Jan Rebec (13), Džeron Martin (12) i Dušan Tanasković (12).

Kod gostiju iz Mrkonjić Grada najefikasniji su bili Dejan Ćup sa 12 i Nikola Stanojević sa dva poena manje.