Partizan sa šestoricom na parketu, sudije nisu vidjele! Anđušiću poništili trojku, a ovaj detalj mnogima je promakao

U završnici prvog poluvremena sudije nisu primijetile da je Partizan bio sa šestoricom na parketu.

Partizan sa 6 igrača na parketu sudije nisu vidjele Izvor: Printscreen/Euroleague TV

Partizan je izgubio i drugi meč od Real Madrida u Beogradu. Poslije velike borbe španski tim je slavio i izjednačio rezultat u četvrtfinalnoj seriji Evrolige (2:2). Jedan detalj sa tog meča mnogima je promakao, crno-bijeli su u jednom trenutku imali šestoricu igrača na parketu, a to ni sudije nisu primijetile.

U završnici prvog poluvremena, poslije pogođenog slobodnog bacanja Serhija Ljulja, Željko Obradović napravio je izmjenu, trebalo je da izađe Matijas Lesor i da uđe Dante Egzum za posljednji napad, pošto su ostale 2,2 sekunde do kraja druge četvrtine. Francuz je krenuo ka klupi, pa je stao, Australijanac je već ušao. Madar je otišao pod koš da izvede aut, Danilo Anđušić je uzeo loptu i pogodio trojku.

Sudije su odmah pokazale da će pogledati snimak i ustanovile su da je šut Anđušića bio po isteku vremena i da se trojka, koja bi donijela izjednačenje, ne računa, pa je Real otišao na pauzu sa vođstvom (45:42). Arbitri nisu primijetili da je napad počeo sa šestoricom igrača na parketu, da jesu klupa Partizana dobila bi tehničku grešku i gosti bi izveli slobodno bacanje. Inače, na snimku koji se pojavio komentator Evrolige je tokom napada Anđušića pomiješao sa Džananom Musom.