Crvena zvezda ubjedljivo pobijedila Budućnost i u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige.

budućnost crvena zvezda uživo prenos  Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda Meridianbet rutinski je pobijedila Budućnost i u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige - čak 41 razlike, 97:56. Ekipa Duška Ivanovića demonstrirala je silu u hali "Morača", gdje je na 31 pogodak iz igre ostvarila čak 24 timskih asistencija, što je dokaz koliko je sve funkcionisalo u napadu Beograđana.

Sa druge strane, Budućnost je samo u uvodnim minutima utakmice mogla da parira, energijom i poenima Edina Atića i Alfa Kabe, ali je nakon ulaska u igru Luke Mitrovića u 6. minutu postalo jasno kako će meć "ići". Bivši košarkaš Budućnosti ubacio je 12 poena za četiri minuta i učinio da maksimalno vođstvo domaćih 17:11 postane prva prednost crveno-bijelih, 25:23.

Mitrović je završio meč sa 17 poena, a kad je Nemanja Nedović (13 poena) trojkama donio napadački mir Beograđanima, Fakundo Kampaco je ubacio u veću brzinu i počeo da dijeli sjajne asistencije.

Kao i obično to što je ubacio samo pet poena ni izbliza ne oslikava koliki je bio doprinos Argentinca trijumfu crveno-bijelih, kao ni njegove dvije asistencije. Dvocifreni u Zvezdi bili su i Filip Petrušev sa 14 poena, Hasan Martin sa 12 i Luka Vildoza sa 10, dok je u "pregaženom" timu Budućnosti samo Igor Drobnjak ubacio dvocifreni broj poena - 11.

21:50

KRAJ UTAKMICE, ZVEZDA JE POBEDILA 41 RAZLIKE

Crveno-beli su ponovo lako pobedili starog rivala i u "Morači" bez velikih problema izborili plasman u finale ABA lige, u kojem će igrati protiv pobednika serije Partizan - Cedevita Olimpija.

21:34

Nikola Ivanović se "upisuje" za plus 40

Zvezdin bek istrčao je kontru i postavio ogromnih 87:47 za Zvezdu na šest minuta do kraja

21:23

Kampaco je ipak OK

Argentinac je došao sebi posle teškog udarca i ipak se vratio na teren. Sa njim u igri, Zvezda je povela 75:43 u 28. minutu utakmice.

Mijović traži 3 tajm-auta za 4 minuta

Dok Zvezda vodi 65:36 na početku 25. minuta, trener Budućnosti Petar Mijović traži i treći tajm-aut u trećoj četvrtini. Pokušava da nekako dozove igrače i da izazove njihovu reakciju, ali u ovim trenucima igra samo jedan tim.

21:12

Loša slika - povreda Kampaca

Fakunco Kampaco legao je na parket posle bolnog sudara sa saigračem Benom Bentilom. Utrčao je u reket i žestoko naleteo na krilnog centra Zvezde, posle čega se podigao uz pomoć saigrača i fizioterapeuta. Trener Ivanović izveo ga je iz igre igre i pitanje je da li će Argentinac moći da nastavi.

Zvezda rutinski kontroliše rezultat u "Morači", vodi 59:36 na polovini treće četvrtine, a Kampaco je neposredno pre izlaska iz igre pogodio i trojku posle driblinga.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

20:48

Na poluvremenu, Zvezda vodi 48:34

20:46

A, ovako je dočekan Duško Ivanović

Zvezdin trener je igračka legenda Budućnosti, kao i njegov pokojni brat.

20:42

Zvezda dominira, a ovako je Ivanović dočekan

Dok Zvezda potpuno kontroliše utakmicu i vodi 45:30, navijači i dalje imaju "pik" na Nikolu Ivanovića

Pogledajte

02:00
Navijači Budućnosti vređaju Nikolu Ivanovića
Izvor: TV Arena sport

20:39

Uvrede za Nikolu Ivanovića

Navijači Budućnosti skandiraju Nikoli Ivanoviću "P... prodana" kada je ušao na teren. Bio je jedan od heroja kada je Budućnost osvojila ABA ligu, ali mu nisu oprostili prelazak u Zvezdu 2021. godine. Zanimljivo je da dok čega da izvede aut, Ivanović ćaska sa svojim rođakom, košarkašem Budućnosti Igorom Drobnjakom.

Kad je izveo loptu, došla je do Nedovića, koji je ubacio trojku za vođstvo Zvezde 41:30 u 15. minutu.

20:33

Magija Fakunda Kampaca

Protrčao je Argentinac kroz odbranu Budućnosti, driblao takvom brzinom da je teško popisati šta je sve uradio, a onda je asistirao Ognjenu Dobriću, za trojku. Zvezda sada vodi 34:26 i posle 13 minuta košarke Budućnost zove tajm-aut.

20:23

Erik Grin je čekao poslednji napad!

Iskusni šuter Budućnosti pogodio je dno mrežice i doneo vođstvo Budućnosti 26:25 u poslednjem napadu Podgoričana u prvoj četvrtini. Tim rezultatom se završava prva četvrtina.

Izvor: Profimedia/Güven Yılmaz / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

20:18

Luka Mitrović ušao i promenio sve!

Zvezdin centar je ušao prilikom najvećeg vođstva Budućnosti i vezao čak 12 poena za manje od četiri minuta. Sada Zvezda vodi, 25:23.

20:13

Budućnost u velikom naletu, Ivanović zove tajm-aut

Centar Budućnost Alfa Kaba je ukrao loptu, pa košem za 17:9 primorao Duška Ivanovića da okupi ekipu na četiri i po minuta do kraja prve četvrtine.

20:07

Edin Atić odmah daje energiju Budućnosti

Pogođeni "horog", pa ukradena lopta, pa još jedan pogodak... Budućnost je Atićevoim poenima povela 4:0, a onda je trojkom Džona O'Brajena povela 7:3. Na drugoj strani, Zvezdu je "upisao" Nemanja Nedović, takođe trojkom.