HAOS U NIŠU - PROKIŠNJAVA "ČAIR"! Igra se Evropsko prvenstvo, košarkaši bojkotovali! (VIDEO)

Loš početak Evropskog prvenstva za juniore u Nišu zbog obilnih padavina.

Prokišnjava Čair u Nišu na početku Evropskog prvenstva za juniore Izvor: mondo.ba

Srbija je domaćin Evropskog prvenstva u košarci za uzrast do 18 godina, a start turnira nije počeo na najbolji način. U samoj završnici prve četvrtine utakmice između juniora Grčke i Italije, počela je da prokišnjava hala "Čair" usljed obilnih padavina u Nišu. Nažalost, pojedini igrači su se okliznuli zbog toga, tako da je došlo do povrede italijanskog košarkaša Kontea i zatim pauze koja je trajala više od 45 minuta.

"Dok je trajalo ukazivanje pomoći ovom mladom igraču, na parket hale procurila je voda sa plafona tokom nevremena koje je zadesilo Niš. Volonteri su peškirima i krpama brisali parket, ali je utakmica nastavljena poslije 45 minuta kada je hala obrisana", pišu "Južne vesti".

Takođe, slična situacija desila se i u sali Osnovne škole "Mika Antić" gdje su se u isto vrijeme sastali Poljska i Turska, pa su se zbog vode na parketu košarkaši klizali i utakmica je takođe prekinuta, ali sa manjom pauzom (10 minuta). Susret je na kraju završen pobjedom Turske 78:63 uz veći broj povreda, a u završnici utakmice igrači su bojkotovali i nisu željeli da igraju jer su sudije tražile da se susret nastavi uprkos teškim uslovima.

Pogledajte kako je izgledala završnica utakmice na kojoj igrači dva tima nisu željeli da igraju:

Srbija je inače trebalo da počne svoj meč protiv Češke u 20.30, međutim usljed odlaganja utakmice Grčke i Italije, taj susret kasni i počeće čim se sve završi u pomenutom susretu. Dobra vijest je da je situacija sada mnogo bolja i ako ne bude novih nepogoda, sve će biti odigrano večeras.