Bosna bez plasmana u ABA 2 ligu: U Novom Sadu sve bilo jasno poslije 20 minuta!

Sarajlije nisu uspjele da se domognu nastupa u ABA 2 ligi, prvog nakon sezone 2017-18.

bosna bez plasmana u aba 2 ligu  Izvor: Vojvodina/Luka Vukša

Košarkaši Bosne Meridianbet nisu uspjeli da se vrate u ABA 2 ligu, u kojoj su prvi i posljednji put nastupali u sezonu 2017-18.

U drugoj utakmici finala kvalifikacija za drugorazredni jadranski rang, "studenti" su doživjeli ubjedljiv poraz na gostovanju Vojvodini:

VOJVODINA – BOSNA MERIDIANBET 85:77
(26:16, 20:13, 19:12, 20:36)

Novosađani su prvog oktobarskog dana trijumfovali u Sarajevu razlikom od tri poena (75:78), a večeras su još u prvom poluvremenu oduzeli bilo kakvu nadu sarajevskom timu da može da se domogne mjesta u glavnom dijelu takmičenja.

Prvih 20 minuta završeno je prednošću Vojvodine od 17 poena (46:29), pa je praktično već tad bilo jasno da će se domaći navijači radovati nakon ovog duela.

Na kraju treće dionice, prednost domaćih iznosila je 24 poena (65:41), a sve što je Bosna do kraja meča uspjela da uradi jeste da u posljednjem kvartalu, koji je riješila rezultatom 20:36, poraz ublaži do znatno pristojnijeg minusa od osam poena (85:77).

Takmičenje u ligaškom dijelu počinje u ponedjeljak, 9. oktobra, a prvenstvo će, kao što je bio slučaj i tokom nekoliko prethodnih sezona, biti igrano turnirski.

Prvi turnir igra se od 9. do 13. oktobra u Subotici, a otvoriće ga košarkaši KK Borac Banja Luka, duelom sa Šibenkom (ponedjeljak, 15.00). Odmah nakon tog meča, na terenu će se naći igrači Širokog, koji će odmjeriti snage upravo sa Vojvodinom (18.00).

VOJVODINA: Banjac 11, Nedeljkov 5, Ljubičić 5, Rakićević 6, Zagrađanin 6, Bumbić 2, Savić 10, Ivošev 13, Džonson 9, Vučetić 13, Stanojević 4, Radonjić 1.

BOSNA MERIDIANBET: Smajlović, Zahiragić, Planinić 10, Jovanović 21, Ilić 16, Božović 3, Ćurevac 7, Pašalić 5, Mašić, Verlašević 3, Džafić, Zubac 12.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!