Drama Jokića i Denvera: Nikola dominirao pa izašao, a onda smo vidjeli dva produžetka! (VIDEO)

Nikola Jokić je igrao svega 18 minuta, a opet je bio najbolji košarkaš svog tima.

Nikola Jokić ubacio 17 poena Čikagu Izvor: Profimedia

Kakva drama Nikole Jokića i Denver Nagetsa! U drugoj predsezonskoj utakmici aktuelni šampioni su izgubili od Čikago Bulsa 133:124 (33:33, 23:23, 33:23, 23:33, 21:12) i to poslije čak dva produžetka! U prve dvije četvrtine je sve bilo poravnato i obje su se završile neriješeno, a zatim su Bulsi poveli. Ipak, vratio se Denver koji je jurio minus i u prvom produžetku da bi serijom poena na kraju Čikago uspio da pobijedi.

Nikola Jokić je imao 17 poena koje je sve ubacio u prvom poluvremenu i do kraja utakmice je ostao najefikasniji u svom timu. Tome je dodao šest skokova i četiri asistencije. Poen manje je imao Portorikanac Džulijan Li Strouter, ovogodišnji pik na dratu Denvera. Kod pobjednika Demar Derouzan je imao 19 poena, Zek Lavin 13, a Aleks Karuso 14 dok je Nikola Vučevć postigao 10.

Do kraja priprema Denver će igrati i mečeve sa Čikagom i dva puta sa Los Anđeles Klipersima, a zatim 25. oktobra kreću sezonu sa dva derbija. Prvo igraju sa Los Anđeles Lejkersima, a onda i sa Memfis Grizlijima.