Tijesno u Morači - da je ušla ova trojka... Bivši centar Zvezde propustio da režira dramu na 29 sekundi prije kraja!

Da je Bojan Subotić pogodio ko zna kako bi se završio ovaj meč!

aba liga budućnost pobijedila fmp  Izvor: MN PRESS

Drama na kraju u Morači! Tokom cijelog meča FMP je bio nadomak da stigne ekipu Budućnosti, ali na kraju je domaći tim preživio i pobijedio 82:76. Imao je u posljednjem minutu a 78:74 sa 29 sekundi do kraja iskusni Bojan Subotić priliku da trojkom uvede meč u penal završnicu.

Budućnost je do pobjede vodio trojac Džons-Rajt-Popović sa po 11 poena, 10 je imao Jan Makundu, 9 Vladimir Mihailović, a na drugoj strani Ugo Beson je imao 19 poena uz 8 skokova i 3 asistencije, a Bojan Subotić je uz 14 poena imao 7 skokova.

U drugom meču dana namučila se u Crnoj Gori Cedevita Olimpija koja je na kraju savladala fenjeraša Mornar 86:74. Na kraju je tek u posljednjih deset minuta meč prelomljen i tim iz Ljubljane je ostao u vrhu tabele.

Karlo Matković je sa 24 poena, 7 skokova i 3 asistencije bio najbolji u pobjedničkoj ekipi, a odličan je bio i Džastin Kobs sa 16 poena i 5 asistencija. Jaka Blažič je sa 19 poena stigao i na deseto mjesto vječne liste strijelaca u ABA ligi. Kod Mornara Veders je imao 16 poena, Dan Martin 11, a Vranješ 10.

Poslije ovih mečeva Crvena zvezda i Igokea ostaju dva tima koja imaju po devet pobjeda, Budućnost i Cedevita Oimpija su iza sa osam trijumfa, dok je Partizan na sedam pobjeda. Naravno crveno i crno-bijeli svoje mečeve ovog kola ABA lige igraju u ponedjeljak.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!