Crvena zvezda poražena na gostovanju Panatinaikosu u meču bez neizvjesnosti. Luka Mitrović izašao zbog povrede koljena.

panatinaikos crvena zvezda evroliga uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda izgubila je od Panatinaikosa u Atini 65:82, nakon što ni na trenutak nije ugrozila mirnu i bezbjednu prednost favorita. Ono što više brine crveno-bijele od 11. evroligaškog poraza je povreda Luke Mitrovića, koji je u trećoj četvrtini utakmice osjetio bol u koljenu i morao je na klupu, a poznato je kolike je probleme sa povredama koljena imao kroz karijeru.

Uoči veoma teškog starta sezone i utakmica protiv Fenerbahčea u Istanbulu u utorak i "vječitog derbija" protiv Partizana u četvrtak, Zvezda nije bila ravnopravan rival Atinjanima. U utakmici u kojoj je ogoljeno još mana crveno-bijelih, videjlo se da će novi visoki igrač, Fredi Gilespi, biti neophodan crveno-bijelima, pogotovo dok rezervista Marko Simonović igra daleko ispod nivoa koji ga je svojevremeno odveo u NBA ligu. I naravno, ne može se svaliti krivica samo na rezervnog krilnog centra Zvezde, nakon što je tim Janisa Sferopulosa šutirala za tri poena katastrofalnih 4/25.

22:17

Zvezda u sledećem meču sa 2 pojačanja

Zvezda će 2. januara u Instabulu i 4. januara u beogradskoj Štark areni protiv Partizana imati u "rosteru" dvojicu novih igrača, Nikolu Topića i Fredi Gilespi.

22:16

Da li je Luka Mitrović OK?

Zvezdin najbolji igrač u Atini dobio je udarac u koleno u toku treće četvrtine, a posle toga se nije vraćao u igru. Nakon meča hodao je naizgled uobičajeno, a iz kluba će u narednim danima verovatno stići više informacija o njegovom stanju.

22:15

Zvezdu čeka pakleni start 2024.

U prvoj nedelji januara, Zvezda će igrati "duplo" evroligaško kolo. U utorak će gostovati Fenerbahčeu u Istanbulu, a dva dana kasnije će dočekati Partizan u trećem "večitom" derbiju ove sezone.

Izvor: Yorgos Matthaios/Eurokinissi Sports/MN press

22:14

Strelci

PAO: Kalaicakis 2, Vildoza 2, Slukas 9, Grant 14, Nan 6, Lesor 13, Adetokumbo 8, Grigonis 9, Ernangomez 3, Mitoglu 15, Mancukas.

ZVEZDA: Lazarević, Teodosić (19 i po minuta), Hanga 6, Davidovac 2, Mitrović 12 (6 sk), Lazić, Simonović, Tobi 2, Bolomboj 15 (5 sk), Nedović 15, Gedraitis 1, Jago Dos Santos 12

22:08

KRAJ - ZVEZDA PALA BEZ ŠANSE U GRČKOJ

Panatinaikos je bez problema pobedio Zvezdu 82:65, na njenom oproštaju od evroligaške 2023. godine.

Više od poraza, Zvezdu će zaboleti eventualna povreda kolena Luke Mitrovića, koji je osetio bol posle jednog udarca u 3/4 i morao je da izađe sa terena. Jedan od najboljih igrača crveno-belih više se nije vraćao, a Marko Simonović ga je uveo i podbacio.
Sledeće nedelje, u "duploj" nedelji Evrolige protiv Fenerbahčea i Partizana, za Zvezdu će debitovati Fredi Gilespi i Nikola Topić.

22:05

Još 1:50 do pobede Panatinaikosa

Nemanja Nedović faulirao je Lesora, a on je iskoristio penale da postavi "plus 16" u korist Panatinaikosa - 77:61.

22:01

Lesor pogađa za "plus 12", miran kraj meča

PAO vodi bez većih problema na startu 37. minuta utakmice.

21:56

Jago ubacuje trojku, Zvezda na minus 8

Ergin Ataman traži tajm-aut dok je vođstvo Panatinaikosa 67:59 na 4:49 minuta do kraja utakmice.

21:55

Veliki promašaj Tobija - bila je otvorena trojka

Zvezda ima još malo vremena da eventualno "zakuva" ovaj meč. PAO vodi 67:56 na pet minuta do kraja.

21:45

PAO bez problema održava vođstvo

Panatinaikos je na maksimalnom vođstvu 63:50 uoči poslednjih osam minuta utakmice. Kostas Adetokumbo zakucao je loptu na alej-up dodavanje Kendrika Nana, a trener Zvezde Janis Sferopulos morao je da zatraži tajm-aut.

21:39

30' Loša igra Marka Simonovića, PAO opet odmiče 61:50

U prvom planu su u ovim trenucima loše odluke Zvezdinog krilnog centra, koji će izaći iz igre posle četiri minuta, četiri promašaja, jedne ukradene, jedne izgubljene lopte i bez ritma u igri, na oba dela terena

21:36

28' Bolomboj za Zvezdinu energiju!

Džoel Bolomboj ne da crveno-belima da se preda i zakucavanjem posle ofanzivnog skoka vratio je goste na "minus 7" (50:57)

21:33

Opet raste prednost Panatinaikosa

Kostas Slukas našao je u reketu Dinosa Mitoglua, a on je bez većih problema pogodio za 55:44 i za tajm-aut Janisa Sferopulosa u 26. minutu.

21:28

Briga za crveno-bele, Mitrovića zabolelo koleno

Velikih problema imao je kroz karijeru sa povredom kolena, a sada je morao iz igre jer je dobio jak udarac u koleno. Marko Simonović će u igru.

PAO vodi 50:44 na početku 36. minuta.

21:25

Jago Dos Santos vraća crveno-bele

Prodor Brazilca, koš za "minus 5" - 39:44. Zvezda prepolovila prednost Panatinaikosa na polovini treće četvrtine

21:21

Raste vođstvo "zelenih" - 11 razlike

Grigonis je pogodio trojku za domaće, za prednost 44:33 u 22. minutu.

21:20

Učinak igrača u prvom poluvremenu!

PAO: Kalaicakis 2, Vildoza 2, Slukas 5, Grent 8, Nan 4, Lesor 7, Adetokumbo 2, Grigonis 2, Ernangomez 2, Mitoglu 4

ZVEZDA: Hanga 2, Mitrović 10, Bolomboj 7, Nedović 9, Gedraitis 1, Dos Santos 2

21:05

Kraj prvog poluvremena

Na kraju prvog poluvremena, ekipa Panatinaikosa vodi protiv Crvene zvezde rezultatom 38:31. Luka Mitrović je rekao da se njegova ekipa muči u napadu i da nema kontrolu nad skokom.

21:02

20' Bolomboj pogađa nakon bitke za košem

Bolomboj se izborio sa trojicom čuvara pod košem i pogodio za -7. Panatinaikos vodi 38:31 posle 19 minuta igre, do kraja prvog poluvremena ostalo je manje od 60 sekundi.

20:59

19' Opet Mitrović

Luka Mitrović drži Zvezdu u igri, pogađa pod kođem na asistenciju Teodosića. 36:29 za domaćina nakon 19 minuta igre.

20:58

19' Slukas za +7

Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos tražio je tajmaut nakon trojke Slukasa kojom je domaćin pobegao na +7. Rezultat je Panatinaikos 34:27 Crvena zvezda nakon 19 minuta igre.

20:52

17' Ponovo Nedović

Nakon serije promašaja na obe strane, Nedović polaže za minus dva. Panatinaikos 29:27 Crvena zvezda nakon 17 minuta igre.

20:47

14' Trojka Nedovića

Nemanja Nedović pogodio je za tri i Zvezda je prišla na zaostatak od dva poena. Panatinaikos 27:25 Crvena zvezda posle 15 minuta igre.

20:43

12' Prodor Nedovića za smanjenje razlike

Nemanja Nedović je lepo probio sa krila i položio za smanjenje razlike. Rezultat je 27:21 za Panatinaikos posle 12 minuta igre.

20:40

11' Spektakularan prodor Jaga!

Jago dos Santos je sve sam uradio i položio za 20:19 posle 11 minuta igre. Panatinaikos 20:19 Crvena zvezda.

20:37

Kraj prve četvrtine, domaćin na +3

Završena je prva četvrtina u Atini, Panatinaikos vodi 20:17. Za Zvezdu mogu da budu problem po dva faula koja imaju Hanga i Lazić.

20:34

9' Strašno zakucavanje Mitrovića!

Mitrović sa 8 poena je najefikasniji u svojoj ekipi i zakucao je na asistenciju Jaga čime je smanjio zaostatak na 3 poena. Rezultat je 18:15 za domaćina nakon devet minuta igre.

20:31

6' Mitrović poravnava rezultat

Sjajnu kontru izvela je Crvena zvezda, Mitrović je položio za ekspresno izjednačenje - 11:11 posle sedam minuta igre.

20:30

6' Lesor za +4

Matijas Lesor pogodio je iz reketa za dva nakon pogođenog slobodnog bacanja i domaćini su na +4 u odnosu na Zvezdu posle šest minuta igre.

20:26

5' Prvo vođstvo domaćina

Panajotos Kalaicakis je pogodio za dva poena i domaćini vode prvi put na utakmici - 8:7 gubi Crvena zvezda posle tačno pet minuta igre. Usledio je tajm-aut.

20:23

4' Trojka Bolomboja

Čvrsta odbrana donela je Zvezdi dobru kontru u kojoj je Teodosić asistirao Bolomboju koji je pogodio za 3. Rezultat je 5:2 za Crvenu zvezdu nakon tri i po minuta igre.

20:20

2' Zakucavanje Andetakumba

Andetakumbo postiže prve poene za Panatinaikos. Rezultat je 2:2 nakon dva minuta igre.

20:17

Prvi poeni za Zvezdu

Luka Mitrović otvara utakmicu poenima za svoj tim. Zvezda vodi 2:0 posle 30 sekundi utakmice.

20:14

Startne petorke

Za Panatinaikos na početku meča igraju Slukas, Grigonis, Nan, Mitoglu i Andetakumbo. Startna petorka za Zvezdu čine Teodosić, Lazić, Hanga, Molomboj i Mitrović.

20:07

Zvezda bez Nikole Topića u Atini

Novo pojačanje Crvene zvezde, Nikola Topić, doputovao je sa ekipom u Atinu na utakmicu, ali se neće naći u protokolu za meč protiv Panatinaikosa.

18:35

Za PAO igra bivši igrač Zvezde

Argentinac Luka Vildoza imao je prošle sezone sjajne momente u crveno-belom, kao i one na kojima je bio daleko ispod svog nivoa. Večeras će prvi put biti rival Zvezdi od rastanka.

18:34

Ovako izgleda tabela pred meč

Standings provided by Sofascore

18:33

Nikola Topiću, Zvezda je tvoja!

Mladi plejmejker crveno-belih Nikola Topić priključio se crveno-belima uoči puta u Atini i deo je crveno-belih u glavnom gradu Grčke. Pročitajte prvu Topićevu izjavu od dolaska u Zvezdu.

Izvor: Profimedia

18:28

Dobro došli u tekstualni prenos!

Duel Panatinaikos - Crvena zvezda počeće u 20.15 časova u dvorani OAKA, domu šestostrukog prvaka Evrope.