Jović za 90 sekundi pokazao da mu je mjesto u NBA (VIDEO)

Više nego dobra partija mladog Nikole Jovića koji dokazuje treneru Eriku Spolstri da zaslužuje još veću minutažu.

Dobra partija Nikole Jovića u pobjedi Majamija protiv Hjustona Izvor: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Nikola Jović strpljivo je čekao šansu u Majamiju i na kraju ju je dočekao. Jović je treću utakmicu zaredom bio starter u dresu Majamija i prethodne noći odigrao je vrlo kvalitetno u pobjedi nad Hjustonom (120:113), ostavljajući dobar utisak na obje strane parketa.

Statistika kaže da je Jović za dvadesetak minuta upisao šest poena (uz ne tako dobre procente šuta - 2/9), ali je sve vrijeme davao potrebnu energiju Majamiju i "izgarao je" za svaku loptu. Tako je sakupio osam skokova (od čega tri ofanzivna), upisao je još šest asistencija, dvije blokade i dvije ukradene lopte, dok je sasvim normalno i što je imao dvije izgubljene. Dakle, bila je to jedna ol-aranund partija za mladog Srbina koji polako ali sigurno krči svoj put u NBA ligi.

Njegova partija se možda najbolje upisuje u ovih 90 sekundi u trećoj dionici kada je uspio da upiše trokju, dvije asistencije, skok i dvije ukradene lopte, uz dobro odigranu odbranu. Nema sumnje da je tog trenutka Erik Spolstra trljao ruke:

Osim njega, Majami je predvodio Tajler Hirou sa 28 poena, Bem Adebajo je dodao 22, a Kevin Lav još 15, dok je na drugoj strani prva "violina" bio Fred Vanvlit sa 32 poena. Alperen Šengun je još jednom odigrao izvrsno i dodao je 22 poena i 11 skokova u porazu svog tima.

Prethodne noći niko više od srpskih igrača nije izlazio na parket, pa Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski nisu dobili priliku u pobjedi svoje Oklahome protiv Vašingtona (136:128).