Široki silovit u Prijedoru - plus 22 za lidera bh. prvenstva, sve gotovo do poluvremena!

Ekipa Širokog trijumfovala je u Prijedoru.

KK Široki Izvor: Promo/ABA liga j.t.d./Dragana Stjepanović

Košarkaši Širokog deklasirali su u Prijedoru istoimenog domaćina u prvoj utakmici u 2024. godini:

PRIJEDOR-SPARTAK – ŠIROKI 69:91

(16:28, 11:28, 30:21, 12:14)

Sve dileme oko ishoda u dvorani "Mladost" lider bh. prvenstva razriješio je poslije prve dvije četvrtine. Ekipa Ivana Velića je u drugih 20 minuta ušla uz plus od čak 29 poena (27:56), pa je preostali period do kraja meča predstavljao samo odrađivanje posla za goste, iako je Prijedor-Spartak treću dionicu riješio u svoju korist razlikom od devet poena.

U gostujućem taboru prvo ime je bio Martin Junaković sa 26 poena, drugi strijelac tima bio je Zek Natal sa 19 poena, čemu je dodao i sedam skokova, Mateo Čolak se zaustavio na 16, a Duje Brala na 15 poena.

Najistaknutiji pojedinac u prijedorskoj ekipi bio je Rajko Gutalj sa 14 poena, Sergej Todorović i Nemanja Stanković su postigli po 13, dok je Bojan Lulić uknjižio 12.

Borac Banja Luka – Promo 67:59

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!