Jokiću "kopali" oči, previjao se od bolova - i opet je igrao!

Nikola Jokić upisao je dabl-dabl u porazu od Njujorka.

Denver ubjedljivo poražen od Njujorka Izvor: Sarah Stier / Getty images / Profimedia

Nikola Jokić odigrao je odličan meč, upisao dabl-dabl, igrao i povrijeđen, ali su ga "izdali" saigrači. Denver je u Njujorku doživio ubjedljiv poraz - 122:84. Ni u jednom momentu aktuelni šampioni nisu bili ni blizu da urade nešto. Uostalom, konačan rezultat i poraz od skoro 40 poena razlike najbolje oslikava šta se dešavalo na parketu.

Da stvari neće ići kako su gosti planirali moglo je da se vidi u prvom poluvremenu, kada se Jokić previjao od bolova. Dobio je udarac u oko, ležao je na parketu. Odmah je otišao u svlačionicu. Srećom, nije bilo toliko strašno kao što je djelovalo u prvi mah, pa je mogao da nastavi meč. Igrao je i povrijeđen, mada kako se meč odvijao, možda je bolje da je odmorio...

Srpski centar na parketu je proveo samo 28 minuta i za to vrijeme upisao je 31 poen, uz 11 skokova i tri asistencije. Jedini dvocifren uz njega u Nagetsima bio je Eron Gordon (12, 5sk), dok je Džamal Marej dodao samo devet poena, uz sedam asistencija. Jedna od najlošijih partija Denvera u sezoni za kraj serije od pet gostovanja u januaru. Na drugoj strani čak šestorica igrača bila su dvocifrena predvođena O Dži Anuobijem (26) i Džejlenom Bransonom (21, 4as).