Igokea m:tel Partizan uživo prenos livestream ABA liga

Poslije serije loših rezultata, Partizan stigao u Laktaše i protiv Igokee m:tel pokazao moć.

Igokea m:tel Partizan uživo prenos livestream ABA liga Izvor: ABA liga/KK Igokea/Marija Vuruna

U veoma lošoj seriji i raspoloženju Partizan je stigao u Laktaše, ekipi Igokee m:tel koja ga je u prvom dijelu sezone iznenadila i slavila usred Beograda 91:89. Kao da su sav bijes "crno-bijeli" željeli da iskale na večerašnjem rivalu, pa su upisali izuzetno ubjedljiv trijumf.

Nošen podrškom tradicionalno u crno-bijelo obojene dvorane u Laktašima, Partizan je stigao do 14. trijumfa na Jadranu, dok su Aleksandrovčani upisali deveti poraz.

IGOKEA M:TEL - PARTIZAN 52:98 (21:23, 12:26, 10:23, 9:26)

Oslabljen, bez Alekse Avramovića, Alena Smailagića, Frenka Kaminskog, Uroša Trifunovića... tim Željka Obradovića ipak je pokazao moć i revanširao se "igosima" za poraz iz prvog dijela sezone.

Domaći su samo u prvom kvartalu uspjeli da pariraju raspoloženom protivniku, dok su u preostale tri četvrtine gosti "gazili" i na kraju zabilježili izuzetno ubjedljivu pobjedu.

U izuzetno raspoloženom sastavu gostiju prvo ime bio je Matijaš Ponitka, koji je ubacio tri trojke iz isto toliko pokušaja, uz samo jedan promašen šut iz igre. Bruno Kaboklo dodao je 14 poena, Balša Koprivica 13, dok su Tristan Vukčević i Pi Džej Doužer po 11.

Jedini sa dvocifrenim učinkom kod domaćih bio je Edin Atić sa 10 poena, Džeki Karmajkl i Dragan Milosavljević ubacili su po osam, dok je Marko Jošilo postigao sedam poena, svih sedam u prvoj četvrtini.

• IGOKEA M:TEL: Kondić 3, Bošković 4, Atić 10, Stanković, Jošilo 7, Nakić 2, Milosavljević 8, Marić 4, Karmajkl 8, Jeremić 6, Milovanović.
  • PARTIZAN: Smit 2, Vukčević 11, Ledej 7, Koprivica 13, Panter 6, Jaramaz 5, Naneli 8, Anđušić 5, Doužer 11, Ponitka 16, Kaboklo 14.

Uskoro opširnije...

Detalje meča pratite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

18:51

37' (52:92) - 40 poena prednosti za Partizan

Iako je odavno sve gotovo u Laktašima, gosti ne planiraju da uspore, pa su stigli do 40 poena prednosti.

18:42

33' (47:85) - Maksimalnih 38 poena prednosti za goste

Nova trojka Ponitke, za ogromno vođstvo "crno-bijelih" koje se povećava iz minuta u minut.

18:40

30' (43:72) - Kraj treće četvrtine

Košarkaši Igokee m:tel ubacili su samo deset poena u trećoj četvrtini, naspram 23 Partizana, koji odlučujući kvartal dočekuje sa ubjedljivom prednošću.

18:32

29' (41:71) - Raste prednost Partizana, sada je "plus 30"!

Iz minuta u minut Partizan povećava prednost i sve je bliže pobjedi kojom će prekinuti seriju loših rezultata. Serijom 11:0, "crno-bijeli" su stigli od ogromnih 30 poena prednosti.

18:25

25' (41:60) - Dalekometna trojka Jeremića

Tek četvrta trojka "igosa" iz 14. pokušaja, Jeremić je spustio zaostatak svog tima ispod 20 poena.

18:19

23' (38:60) - Partizan nastavlja da "gazi"

Trojka Ponitke, za ogromnih 22 poena prednosti Partizana. Ponovo Jovanović traži tajm-aut, ali teško da se njegov tim može vratiti poslije velikog zaostatka.

18:11

21' (33:51) - Velika prednost Partizana

Na startu drugog dijela meča, "plus 18" za Partizan. Imaju Aleksandrovčani mnogo problema i sa ličnim greškama, Milosavljević je već napravio četiri faula, a Jošilo i Marić po tri.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

17:53

Poluvrijeme - Partizan ima sigurno vođstvo

Mnogo bolja igra "crno-bijelih" u drugoj četvrtini donijela im je sigurnu prednost na kraju prvog polvuremena. Tim Željka Obradovića na veliku pauzu odlazi s rezultatom 33:49. U drugom kvartalu gosti su ubacili 26 poena, a domaćin svega 12.

17:44

18' (31:42) - Maksimalnih "plus 11" za Partizan

Igokea je ubacila samo deset poena u drugom kvartalu, a Naneli trojkom odvodi Beograđane do 11 poena prednosti. Vlada Jovanović tajm-autom pokušava da prekine seriju gostiju.

17:36

16' (25:35) - Partizan u seriji

"Crno-bijeli" dominiraju u posljednjih par minuta. Prvi put imaju dvocifrenu prednost.

17:23

11' (23:23) - Egal

Igokea m:tel stiže do izjednačenja, Karmajkl je ubacio oba slobodna bacanja za uvećanje serije domaćih na 8:0.

17:20

10' (21:23) - Milosavljević sa zvukom sirene

Serija Aleksandrovčana 6:0 u finišu prve četvrtine, Milosavljević je postigao trojku sa zvukom sirene, pa Partizan na prvu pauzu odlazi sa samo dva poena prednosti, iako je u jednom trenutku imao "plus osam" (15:23).

17:17

8' (13:20) - Raste prednost Partizana

Gosti raspoloženiji, Kaboklo je postigao već devet poena, za maksimalni plus Partizana do sada.

17:16

Transparent u čast Dejana Milojevića

Navijači Partizana u Laktašima su okačili transparent u čast preminulog Dejana Milojevića.

Izvor: ABA liga/KK Igokea/Marija Vuruna

17:14

Problem za Karmajkla

Džekiju Karmajklu ispalo je sočivo tokom jednog duela, zbog čega je Amerikanac nakratko morao da napusti teren.

17:08

5' (7:13) - Ponitka raspoložen

Prva trojka na meču, Ponitka ima već pet poena, za prvo osjetnije vođstvo Beograđana.

17:05

3' (4:6) - Revija zakucavanja

Od uvonih 10 poena, čak šest je došlo nakon zakucavanja. Poslije Kabokla, na isti način se u strijelce za Partizan upisao i Ponitka, dok je na drugoj strani poentirao Marić.

17:02

1' (0:2) - Zakucavanje Kabokla

Vode "crveno-bijeli" 2:0, prve poene na meču postigao je Kaboklo.

17:01

1' - Počeo je meč

17:00

Startne petorke

• Igokea m:tel: Jeremić, Jošilo, Atić, Stanković, Marić.
  • Partizan: Jaramaz: Panter, Ledej, Ponitka, Kaboklo.
16:58

Partizan bez Smailagića

Partizan će biti lišen usluga Alena Smailagića, koji neće nastupiti protiv Igokee m:tel. Igrač "crno-bijelih" ostao je u hotelu zbog povišene temperature.

16:50

Ovacije za "Žoca"

Tadicionalno, sa tribina u Laktašima ori se dobro poznata pjesma među "Grobarima" - "Uzmi Željko evro-titulu".