Trofej ponovo u Trebinju: Leotar slavio protiv Borca i osvojio Kup Republike Srpske

Treći put u istoriji košarkaši Leotara osvajači su Kupa Republike Srpske.

Leotar - Borac Izvor: MONDO

Tri finala u Trebinju - tri trofeja za domaćina! Poslije 2004. i 2020. godine, Leotar iz Trebinje treći put u istoriji stigao je do pehara u Kupu Republike Srpske.

Trebinjci su na svom parketu, u dvorani "Miloš Mrdić", slavili u finalu protiv branioca trofeja, banjalučkog Borca, te tako obradovali domaće navijače. S druge strane, Banjalučani su ostali na 11 pehara, koliko ima i Igokea.

LEOTAR - BORAC 79:70 (22:13, 19:20, 22:26, 16:11)

Od samog starta meča Trebinjci su vodili, odmah na početku stekli prednost 10:2, koju do kraja nisu ispuštali. Najubjedljivije vođstvo domaćih viđeno je sredinom druge četvrtine, kada je na semaforu stajalo 36:21.

Dizao je Borac igru iz četvrtine u četvrtinu. Nakon veoma slabih uvodnih deset minuta, u kojima je postigao samo 13 poena, tim Zorana Kašćelana u drugom kvartalu postigao je 20, u trećem 26, kada je stigao do "minusa" od samo četiri poena (63:59), ali u odlučujućoj četvrtini nije imao snage za novi napad i mogućnost da se u potpunosti približi i ozbiljnije ugrozi prednost Leotara.

Dejan Šakotić bio je nerješiva enigma za goste. Ubacio je 24 poena, uz sjajan šut iz igre (9/12), dok su raspoloženi bili još Vasilije Milović sa 15 poena, te Stefan Krastajić (10). Kod Borca je prednjačio Vuk Bošković sa 19 poena, a 14 je ubacio Džerod Vest. Bila su to jedina dvojica igrača sa dvocifrenim učinkom u crveno-plavom dresu.

Leotar je večerašnjim trijumfom izborio plasman na finalni turnir Kupa BiH, koji se igra predstojećeg vikenda u Sarajevu. Tamo će igrati protiv Širokog, dok će u drugom polufinalu igrati Igokea m:tel i Bosna.