Armani Partizan uživo prenos livestream Evroliga

PARTIZAN IZGUBIO U DRAMI! Zvezdin promašaj pogodio PET SEKUNDI PRIJE KRAJA i srušio crno-bijele

Crno-bijeli doživjeli bolan poraz u milanskom forumu od Armanija.

Armani Partizan uživo prenos livestream Evroliga Izvor: euroleague.tv/Screenshot

Partizan je izgubio od Armanija 83:85 u gostima i doživio bolan udarac u borbi za plasman u Top 8 fazu ili u plej-in. Koš odluke postigao je plejmejker Italijana Šabaz Nejpijer, koji je počeo sezonu igrajući za Crvenu zvezdu. U Beogradu je igrao katastrofalno za crveno-bijele, a ove večeri je u milanskom Forumu zajedno sa Nikolom Mirotićem postigao sve odlučujuće poene domaćih u dramatičnom trijumfu.

Imao je Partizan poslije Nejpijerovog koša još pet sekundi da reaguje, ali Zek Ledej nije uspio da drugi put u posljednjem minutu izjednači. Prethodno je to uradio poslije promašene trojke "ohlađenog" Kevina Pantera, kada je uhvatio loptu i poentirao uz faul za 80:80. Uslijedio je Nejpijerov koš iz teške situacije preko Alekse Avramovića i trijumf Armanija.

Obradović razočaran!

"Verujem da je jedan šut odlučio, bila je veoma, veoma dobra utakmica. Ne znam koliko već utakmica smo izgubili na ovaj način. Veoma, veoma sam razočaran"

Izvor: Marko Brondi/MN press

22:34

Nejpijer i Mirotić srušili Partizan

Bivši plejmejker Zvezde ubacio je 15 poena, uključujući i prelomne trojke, slobodna bacanja i "daleku dvojku" preko Alekse Avramovića, kojom je odlučio meč pet sekundi pre kraja

Nikola Mirotić takođe je "rešetao" u završnici i pogodio tri trojke. završio je meč sa 19 ubačenih poena.

Izvor: ALESSIA DONISELLI / IMAGO SPORTFOTODIENST / PROFIMEDIA

22:28

KRAJ UTAKMICE, PORAZ PARTIZANA U MILANU

Šabaz Nejpijer, bivši plej Zvezde, odlučio je meč košem pet sekundi pre kraja!

Izvor: Euroleague.tv

22:26

Ponovo Nejpijer, preko Avramovića!

Armani vodi 85:83 "dalekom dvojkom" Šabaza Nejpira, na pet sekundi do kraja! Partizan će imati poslednji napad posle tajm-auta

22:25

Zek Ledej čuva Partizan! 83:83

Kevin Panter promašio je trojku, Ledej je uhvatio ofanzivni skok i pogodio pod faulom! Još 28,6 sekundi

22:22

Nejpijer pogađa za 83:80 Armanija

Na 52 sekunde do kraja, Italijani imaju tri poena prednosti.

Avramović je prethodno promašio trojku, a Devon Hol na drugoj strani potpuno usamljen uhvatio ofanzivni skok.

22:20

Nejpijer za vođstvo Armanija

Treća trojka američkog plejmejkera za 81:80 za Armani na 1:29 minuta do kraja

Izvor: euroleague.tv/

22:18

Danilo Anđušić! Partizan vodi 80:78

Prijemom lopte izbacio je dvojicu igrača Armanija, a onda je potpuno mirno pogodio o tablu!

Još 1:49 do kraja!

22:16

Kakva drama! Šilds izjednačuje na 78:78

Još 2:45 do kraja!

22:10

Partizan opet vodi, Bruno Kaboklo!

Pogodio je centar Partizana uz prekršaj, crno-beli vode 78:76 na 5:18 minuta do kraja!

22:06

Partizan krade lopte, ali Mirotić ima odgovore!

Tri trojke ubacio je Nikola Mirotić u 4/4, za vođstvo Armanija 74:73 na šest i po minuta do kraja

21:52

Partizan stao na noge, Kaboklo za "minus 1" (61:62)

Ponovo je Partizanov centar pogodio sa distance i najavio šuterski spektakl do kraja!

Armani šutira trojke 12/21, Partizan 10/19!

21:48

Kevin Patner pobesneo, dobio tehničku!

Plejmejker Armanija Šabaz Nejpir uhvatio je ofanzivni skok pored Partizanovog kapitena, dosuđen je prekršaj, a Panter se toliko nije mirio sa odlukom da je dobio tehničku. Morao je na klupu i sada ima četiri lične greške!

Armani je to iskoristio da povede 59:53 na tri i po minuta do kraja

21:37

Partizan vodi na startu 3/4

Kevin Panter pogodio je za 47:46, a problem za crno-bele je treća lična greška Pi-Džej Doužera

21:20

Frenk Kaminski na iskustvo - POLUVREME

Partizanov centar bez većih problema poentira iz reketa, za rezultat na poluvremenu 41:40 za Armani.

21:17

Ovo je Aleksina noć!

Pogodio je važnu trojku u 20. minutu, da vrati razliku na jedan poen! Sada je 39:38 za Armani

21:16

Tehnička za Mesinu!

Nejpir je ušao u reket, šutirao preko Doužera, a sudije nisu dosudile prekršaj. Italijanski sudija je "eksplodirao" i kažnjen je zbog toga

21:14

Kao i do sada, igra se u serijama

Na dva i po minuta do poluvremena, Armani je preokrenuo i poveo 36:35, košem Johanesa Vojtmana za seriju 7:0 na tri i po minuta do poluvremena

21:05

15' Aleksa Avramović čuva vođstvo!

Ponovo igra sjajno Partizanov "kombo" i ubacio je šest poena za vođstvo crno-belih 35:29

20:59

Partizan opet u kontroli, 29:22!

Zek Ledej i Bruno Kaboklo pogodili su trojke i nastavili tamo gde su u prvoj četvrtini stali Kaminski i Smailagić. Izuzetno su raspucani visoki igrači Željka Obradovića

20:49

Zakuvava se, Aleksa doneo preokret!

Mirotiću je dosuđen faul u napadul, uz proteste domaće publike. Na drugoj strani, Aleksa Avramović prethodno je sjajno pogodio posle prodora (19:20), a onda je u poslednjem minutu prve četvrtine vratio prednost Beograđanima, 21:20.

20:41

6' Šilds se zaleteo, Armani poveo 12:10

I posle tajm-auta pogodio je, dok se Partizan još adaptira na Armanijev presing preko celog terena koji je Mesina naredio na tajm-autu. Italijani su u seriji 12:4

20:39

6' Željko Obradović reaguje

Ševon Šilds pogađa za 8:10, a trener crno-belih okuplja ekipu na tajm-autu. Imao je Partizan dve šanse da šutevima Doužera i Smailagića povede i 13:2, ali je Armani došao do daha.

20:38

4' Partizan DOMINIRA od starta!

Crno-beli vode 10:2 posle četiri minuta košarke i kažnjavaju svaku grešku u igri domaćina! Alen Smailagić i Frenk Kaminski ubacili su od starta u petu brzinu i pogodili trojke za startnih 6:0 crno-belih

18:08

Obradovićeva poruka pred meč

"Pričamo o Milanu, ekipi koja je podigla prosek šuteva za tri poena, sa nekih 25 pokušaja, su otišli na 32. Karakteristika njihove igre je da imaju četvorke i petice koje su sposobne da iz pik-end-pop igre uzimaju veliki broj šuteva za tri poena, ali su bitni spolji igrači koji sve kreiraju i svi osim Kajla Hajnsa su sposobni da šutiraju za tri poena.To su neke glavne stvari na koje treba obratiti pažnju, plus sve ono što smo igrali sa njima ovde, gde su u prvoj utakmici bili dominantni i veliki deo utakmice vodili sa 15 razlike, pa smo mi uspeli u završnici da okrenemo utakmicu i da rezultatski to ne bude ni neizvesno. To je velika opomena za nas, da igramo protiv izvanrednog tima i znamo da će biti potrebno da odigramo na najvećem mogućem nivou, ako želimo da imamo pozitivan rezultat", istakao je Željko Obradović u najavi utakmice

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

18:06

Prvi put "oči u oči" sa Nikolom Mirotićem?

Trener Armanija Etore Mesina najavio je da će Nikola Mirotić biti u sastavu protiv Partizana. S obzirom na to da u decembru zbog povrede nije igrao u Beogradu, biće to prvi susret crno-belih i sjajnog krilnog centra od transfer-sage Partizana i Mirotića prošlog leta.

18:05

Partizan pred meč dobio dobre vesti

U četvrtak uveče, za Partizan je stiglo nekoliko dobrih vesti sa utakmica direktnih rivala u borbi za plasman u plej-of

18:03

Partizanov cilj - ostanak u Top 10 društvu

18:01

Dobro došli u tekstualni prenos

Partizan gostuje Armaniju od 20.30 časova, u meču koji nosi veliki ulog u borbi crno-belih za plasman u Top 8 fazu. Ostanite uz MONDO

Izvor: Mondo / Uroš Arsić