KK Borac Čačak KK Partizan uživo prenos livestream ABA liga

Smailagić sačuvao Partizan u drami! Kad je bilo najteže, odigrao bez greške!

Partizan pobijedio Borac u Čačku furioznom serijom u završnici, 13:0 u posljednja dva minuta!

KK Borac Čačak KK Partizan uživo prenos livestream ABA liga Izvor: MN PRESS

Partizan je pobijedio Borac u Čačku 84:77 (26:26, 23:15, 12:16, 23:20), u dramatičnoj utakmici pred 2.200 gledalaca. Iako je Uroš Čarapić donio domaćinu prednost od četiri poena (71:67) u 37. minutu, Željko Obradović pozvao je tajm-aut i dao igračima instrukcije koje su poslušali.

Poslije te pauze, uslijedile su dvije trojke Alena Smailagića, jedna Zeka Ledeja, četiri iskorišćena slobodna bacanja Alekse Avramovića, takođe lokalnog momka, i Borac nije imao odgovore na toliko udaraca crno-bijelih. Hrabro se borio tim Dejana Mijatovića, vraćao se sa dvocifrenog minusa i preokretao rezultat, ali na kraju je morao da pruži ruku Željku Obradoviću, u hali u kojoj je odrastao i postao košarkaš.

Partizan je ovim trijumfom zadržao korak za Budućnošću pred finiš sezone, dok je Crvena zvezda u ranijim kolima odmakla na teško dostižne tri pobjede više - četiri kola pre kraja. Poslije ovog meča, crno-bijeli se okreću gostovanju Barseloni u Evroligi. Taj meč biće odigran u četvrtak.

21:16

Poruka Željka Obradovića

"Čestitam Borcu, odigrali su izvanrednu utakmicu, u završnici smo poslednja tri minuta odigrali najbolja tri minuta utakmice i pobedili odličnu ekipu Borca u prelepoj atmosferi. Hvala svima koji su došli u dvoranu Morave da gledaju i Borac i Partizan, verujem da je manje-više bila veoma zanimljiva utakmica."

21:15

Šta sada čeka Partizan?

Crno-beli se nakratko vraćaju u Beograd, odakle će otputovati na gostovanje Barseloni u sledećem kolu Evrolige. Taj meč biće odigran u četvrtak.

Partizan drži korak za Budućnosti

Crno-beli su ovim trijumfom ostvarili skor 16-6 i četiri kola pre kraja ima pobedu manje od drugoplasirane Budućnosti (17-6), dok je Zvezda odmakla sa 19-3. Do kraja ligaškog dela, Partizan će igrati još četiri utakmice

• Partizan - FMP
  • Studentski centar - Partizan
  • Budućnost - Partizan
  • Partizan - Zadar
21:01

Kraj utakmice, Partizan je pobedio Borac 84:77

Iako je Borac imao vođstvo 71:67 u 37. minutu meča, Partizan je ekspresno reagovao na tajm-aut Željka Obradovića i furioznom serijom overio pobedu. Alen Smailagić ubacio je dve trojke, Zek Ledej jednu, a Aleksa Avramović je dodao četiri poena sa linije penala, za trijumf ekipe Željka Obradovića u njegovom rodnom gradu.

20:58

Sve je gotovo, Smailagić overava pobedu

Još jedna trojka Partizanovog centra, za 80:73 za rno-bele u poslednjem minutu, na 38 sekundi do kraja. Serija crno-belih 11:0 u završnici.

20:56

Ledej pogađa trojku, za Partizanov mir u završnici

Krilni centar crno-belih ubacuje sa distance, za seriju 8:0 i za vođstvo Partizana 77:73!

20:55

Avramović vraća Partizanu vođstvo

Serija 5:0 posle Obradovićevog tajm-auta! Avramović je iskoristio bacanja i dva minuta pre kraja crno-beli imaju vođstvo 74:73 i loptu

20:54

Alen Smailagić vraća Partizan!

Sada je 71:70, na 2:30 do kraja!

Pogodio je Smailagić trojku, a onda je ukrao loptu i poveo Partizan u napad po vođstvo!

20:52

Borac povećava razliku, Partizan u problemu!

Uroš Čarapić prodire uz čeonu liniju i lako poentira preko Ponitke, za 71:67 na 3:10 do kraja! Obradović mora da zove tajm-aut.

20:45

Trojka Čarapića, nerešeno je!

Borac - Partizan 67:67 na 6:20 do kraja!

20:42

Borac u seriji, Željko traži tajm-aut

Segu poentira posle prodora za 62:65 u 33. minutu, zbog čega Željko Obraodić zove tajm-aut

20:38

32' Tehničke za Ledeja i Uskokovića - plej mora napolje

Posle zakucavanja Ledej se "uneo" u lice Tomaševiću i dobio tehničku, a zbog koškanja je tehničku dobio i plej Borca Aleksa Uskoković, pa je za njega ovaj meč završen, jer je malopre napravio nesportski faul

20:36

Brutalno zakucavanje Zeka Ledeja

Ukucao je loptu u koš Partizanov krilni centar posle prodora, pa se uneo u lice Bojanu Tomaševiću, a onda su ekipe otišle na tajm-aut

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

20:36

"Alo, imaš još jedno bacanje!"

Aleksi Avramoviću je pala koncentracija posle nesportskog faula Alekse Uskokovića, "Žoc" mu je doviknuo sa klupe da se vrati na liniju. Partizan vodi 63:57 u 31. minutu

20:28

Ledej pogađa važna bacanja, 57:61!

Borac iz Čačka dobio je 3/4 rezultatom 16:12 i najavio borbu do kraja. Crno-beli su daleko od završenog posla kraj Morave.

20:21

Trifunović pogađa u važnom trenutku

Borac je opet uspeo da se primakne crno-belima (53:54) i da kazni njihov "prazan hod", a onda je Uroš Trifunović dao jako važan koš, u 28. minutu

20:10

Sa razglasa, naravno, Bora Čorba

U Čačanu je na svakom koraku lokalpatriotizam, pa je tako i u 25. minutu, na tajm-autu, sa razglasa puštena pesma Riblje Čorbe, čiji je frontmen Bora Đorđević takođe iz Čačka.

U tom trenutku na semaforu je pisao rezultat 54:47 za crno-bele

19:50

Danilo Anđušić dodao gas - ubacio 12 poena!

Trojka za vođstvo Beograđana 49:41 na poluvremenu - pre svega zahvaljujući Anđušiću i Smailagiću

19:47

Ponovo Smailagić - sada u odbrani!

Doprinos Alena Smailagića u odbrani, gde je uzeo loptu Borcu, na šta je na drugoj strani Džejlin Smit pogodio trojku za vođstvop 46:41

19:46

19' Smailagić donosi Partizanu mir i vođstvo

Centar u završnici druge četvrtini vraća Partizanu prednost 43:41, pogotkom pod faulom

19:41

Tomašević pogađa, Obradović viče na tajm-autu

Borac iz Čačka je košem Bojana Tomaševića povećao svoju prednost na 40:37 u 17. minutu, posle čega je "Žoc" ponovo pozvao tajm-aut i podigao ton

19:39

Anđušić daje trojku o tablu

Partizan vodi 37:34 u 16. minutu, a Danilo Tasić radi veliki posao za Borac, koji odmah uzvraća košem za 36:37.

19:37

14' Trifunović vraća Partizanu prednost

Ofanzivni skok, dobar blok, nekoliko dobrih i bitnih poteza krilnog košarkaša crno-belih sredinom druge četvrtine

Dejan Mijatović zove tajm-aut za Borac

19:34

Džejms Naneli prvi put na terenu, na 30:30

Vratio se na teren posle pauze i dočekan je aplauzima navijača u Čačku. Podsetimo, imao je problem sa ramenom i ostaje da se vidi da li je i koliko uticala na njega

19:28

Borac je uzvratio - luda trojka Uskokovića

Ipak je nerešeno na kraju prve četvrtine, 26:26!

Bivši plejmejker Crvene zvezde Aleksa Uskoković dao je trojku sa deset metara, preko dvojice igrača Partizana, uz zvuk sirene!

19:27

Preokret, pa Aleksa Avramović - 23:26!

Borac je prvi put stekao prednost 23:22, a onda je odmah Aleksa Avramović pogodio trojku uz faul Danila Tasića! I to četiri sekunde pre kraja prve četvrtine.

19:14

Partizan poveo 15:5

Segu je "poleteo", ali Partizanova prednost i dalje raste - posle pet minuta košarke "plus 10"

19:07

Miran početak crno-belih

Kevin Panter lako je pogodio u 2. minutu meča za vođstvo Beograđana 6:0. Naravno, hala je puna do poslednjeg mesta

19:03

I Aleksa Avramović protiv svojih

Kao i Željko Obradović, i Aleksa Avramović takođe igra protiv tima u kojem je košarkaški prohodao. Igrao je za tim iz svog rodnog grada u sezonama 2013/14, pa 2015/16, a onda je gradio inostranu karijeru u Varezeu, Unikahi, Estudijantesu... Do dolaska u Partizan 2021.

19:00

Sin Partizanove legende u ekipi

Za Borac su starteri Frenklin, Segu, Manojlović, Čarapić i Filip Rebrača, sin Željka Rebrače, bivši američki džak

Dobro došli u tekstualni prenos utakmice

Borac Čačak i Partizan igraju od 19 časova, na početku nedelje u kojoj će crno-beli gostovati Barseloni u četvrtak