Crvena zvezda ubjedljivo pobijedila Cibonu u Zagrebu

Zvezda protutnjala Zagrebom! Nedović učvrstio prvo mjesto na tabeli

Crvena zvezda rutinski pobijedila Cibonu u gostima, 82:59, i još trijumf je dijeli od "ovjere" prvog mjesta.

Crvena zvezda ubjedljivo pobijedila Cibonu u Zagrebu Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda pobijedila je Cibonu 82:59 u Zagrebu i došla nadomak "ovjeravanja" prvog mjesta na tabeli. Za to će joj za to biti potreban još trijumf u preostala tri kola, u kojima će naredne dvije utakmice igrati kod kuće (protiv Mege i Studentskog centra).

Iako je Zvezda na gostovanju u "Draženovom domu" igrala bez niza povrijeđenih igrača (Miloš Teodosić, Branko Lazić, Nikola Topić, Jago Dos Santos), nije imala problema protiv domaćina koji joj je prošle sezone zakomplikovao život pobjedom u "Draženovom domu".

Ove nedjelje uveče, takvo iznenađenje nije bilo ni nagoviješteno, jer su Nemanja Nedović, Džavonte Smart u napadu i Džoel Bolomboj u odbrani imali rješenje za svaki snažniji udar domaćina, koji nakon prve četvrtine nije bio u stanju da se ravnopravno bori protiv favorita iz Srbije.

Kraj utakmice, Cibona - Zvezda 59:82

KK Crvena zvezda je sada na pobedu od "overavanja" prvog mesta na tabeli ABA lige nakon ligaškog dela, koje će joj doneti i prednost domaćeg terena kroz plej-of. U Zagrebu su je do trijumfa u "Draženovom domu" vodili Nemanja Nedović sa 16 poena i Džavonte Smart sa 15, u meču u kojem su crveno-beli u trećoj četvrtini imali 20 poena prednosti.

Cibona je bila u stanju samo da odigra prvu četvrtinu koliko-toliko ravnopravno sa favoritom i to je bilo sve što je imala da pruži, uprkos pokušajima nervoznog Filipa Bundovića da u trećoj četvrtini trojkama upristoji ovaj poraz.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

19:36

35' Nervoza u Ciboni, Bundović na hlađenju

Posle odlične treće četvrtine, Filip Bundović otišao je na klupu da se ohladi nakon dobijene tehničke greške. Nedović za to vreme važnim košem odbija napad domaćih, a Zvezda mirno vodi, 76:53

19:24

Zvezda vodi 12 razlike na kraju 3/4

Krilni centar Cibone Filip Bundović "vezao" je dve trojke i presudno uticao na seriju svog tima 9:1. Imali su Beograđani i 20 poena prednosti u trećoj deonici, ali su domaći ipak našli način da se koliko-toliko vrate u ravnopravnu borbu

19:11

Neizvesnosti ni u tragovima

Zvezda vodi 57:39 u 26. minutu, posle trojke Majka Tobija iz ugla i deluje da će Cibonu samo čudo sprečiti ubedljivog poraza u glavnom gradu Hrvatske

18:35

18' Zvezda lomi Cibonu!

Nemanja Nedović predvodi crveno-bele do za sada maksimalnih 14 poena prednosti, 38:24, u 18. minutu meča. Ubacio je sedam poena, a Džavonte Smart 10, zaključno sa trojkom kojom je učtvrdio dvocifrenu prednost gostiju

18:22

Bolomboj "zaključao" reket, raste vođstvo Zvezde

Poenima Nemanje Nedovića u završnici 1/4, završena je prva čevrtina uz vođstvo crveno-belih 21:14

18:16

7' Zvezda preokrenula, Fredi Gilespi nervozan

Pri vođstvu Beograđana 15:13, sudije su dosudile faul Zvezdinom centru, a on je burno reagovao i rizikovao tehničku. Gedraitis, Tobi i Nedović doneli su preokret crveno-belima

18:07

5' Bolji start Cibone

Pred oko 5.000 gledalaca u "Draženovom domu", Cibona je povela 9:5, a Domagoj Proleta nije pogodio iz reketa za "plus 6". Na drugoj strani je pogodio Džavonte Smart, najraspoloženiji igrač Zvezde na startu meča

18:03

Zvezda bez plejmejkera u Zagrebu

Crveno-beli ostali su u dugačkom nizu povreda i bez Jaga Dos Santosa, koji će na operaciju

18:01

Zvezda nadomak "pol pozicije"

S obzirom na pobedu Budućnosti protiv Borca iz Čačka u subotu (100:79), Zvezda su u ovom trenutku potrebne dve pobede za "overu" prvog mesta. To bi teorijski mogla da učini u narednim kolima, pred svojim navijačima