Standings provided by Sofascore

22:25

Heroj Reala - Mario Hezonja

Hrvat kome ističe ugovor sa Realom ubacio je 22 poena, uz sjajan šut za tri poena (5/6)

"Volim da igram bilo gde, to je košarka. Rekao sam na poluvremenu da moramo da poentiramo, uspeli smo da pogodimo posle teške šuteve, a najvažnije je da smo uspeli da napravimo veliku seriju, to nam je omogućilo lakše šuteve"

22:23

Serija 16:0 "ubila" Partizan

Krajem treće četvtine Real Madrid napravio je furionu seriju 16:0, pa 21:2 i crno-beli više nisu imali odgovor. Do tada je tim Željko Obradovića više od 25 minuta razmenjivao udarce sa šampionom Evrope, timovi su se čak 18 puta smenili u vođstvu, ali u odlučujućoj fazi ipak se pitao samo jedan tim - aktuelni prvak Evrope

22:21

Kraj utakmice, Partizan je izgubio od Reala 76:88

22:18

Panter preko Jabuselea - "minus 10" (74:84)

22:13

37' Partizan traži poslednju šansu za priključak

Kevin Panter promašio je za sada svih pet šuteva za tri (0/5), a iz igre šutira 2/11. Sada je pogodio slobodna bacanja, za 66:79

22:07

Može li Partizan da se vrati? Doužer ne pušta Poarjea!

Francuz se "laktao" u reketu, a sudije su u njegovom duelu sa Pi-Džej Doužerom dosudile prekršaj Partizanovom košarkašu. Real vodi 75:63 na pet minuta do kraja

22:00

Real sada potpuno kontroliše meč

Jabusele lagano ubacuje svoj 10. poen, za ogromnih 75:58 za Real na 6:30 minuta do kraja utakmice

21:56

Hezonja utišava Arenu, Real na "plus 17"

Željko Obradović mora da reaguje u 32. minutu, dok Španci povećavaju prednost i ne prestaju da pogađaju u ovim trenucima.

21:54

Real serijom 16:0 završava 3/4!

"Kraljevski klub" je u nekoliko minuta napravio ogromnu razliku za ovako tvrd meč - vodi 68:54

21:50

Real je sada u seriji, za "plus 10"

Kozer završava kontru Real Madrida za seriju 12:0 u 29. minutu. Fakundo Kampaco poentirao je kraj Smailagića za 64:54

21:47

Revolveraški obračun u Štark areni, Real na "plus 6"

Partizanov centar Bruno Kaboklo ubacio je trojku za 54:52, a onda je Real uzvratio trojkom Fakunda Kampaca (54:55), pa koševima Tavaresa u Hezonje... Madriđani su otišli tako na maksimalnih 60:54. U toku je 28. minut

21:38

23' Frenk Kaminski ubacio čak 17 poena!

Svojom trećom trojkom u 3/4, Amerikanac donosi domaćina vođstvo 46:43!

Na drugoj strani, Partizan ide ka ispunjavanju bonusa uzastopnim faulovima na Mariju Hezonji

21:36

22' Vatromet u 3/4!

Partizan je ubacio dve trojke za dva minuta drugog poluvremena, i obe je pogodio Frenk Kaminski, za vođstvo 39:38!

21:19

"Ako ovako šutirate, ne možete da dobijete nikoga!"

Mario Hezonja dao je dve atraktivne trojke u prvom delu meča, a na poluvremenu je govorio o velikom broju promašaja oba tima. "Uz ovakav šut, nikoga ne možete da pobedite", kazao je on.

Partizan šutira za dva poena 9/18, za tri 2/15, a Real Madrid 7/23 za dva i 3/13 za tri

21:17

Panter promašuje, Partizan gubi na poluvremenu

Real Madrid vodi 33:31 posle 20 minuta "rovovskog rata" u Štark areni, u kojem je veliki broj poena postignut sa linije penala - ukupno 15

21:12

Naneli vodi crno-bele!

Džejms Naneli pogodio je uz prekršaj Huga Gonzalesa, košarkaša rođenog 2006. godište, za Partizanovo vođstvo 31:28 u 18. minutu

21:10

Trojka na trojku!

Džejms Naneli pogodio je trojku za "plus 5" crno-belih (28:23), a Hezonja je odmah uzvratio na to, trojkom za 28:26 na semaforu. Ekipe odlaze na tajm-aut

21:05

16' Partizan brani vođstvo!

Aleksa Avramović pogodio je na pet minuta do poluvremena za 23:21 i šteta je što posle toga nije dao koš i posle prodora za "plus 4". Kao i uvek, veliku energiju je uneo njegov ulazak na teren

21:00

17' Džejms Naneli!

Partizan je u klinču sa prvakom Evrope! Amerikanac je pogodio za 19:16 na početku 14. minuta. "Rovovska" borba na parketu Štark arene u ovim trenucima

20:51

Mario Hezonja pogađa uz zvuk sirene!

Partizan - Real 13:13 na kraju prve četvrtine.

U poslednjem trenutku 1/4, Mario Hezonja ubacio je trojku preko Alekse Avramovića, koji nije podigao ruke.

20:50

Anđušić fintira, Musa naseda!

Partizanov šuter iznudio je faul beka Reala i tri slobodna bacanja, za vođstvo crno-belih 13:10 na 11,8 sekundi do kraja 4/4.

20:45

Partizan se muči sa distance, 1/7 trojke

Real vodi 8:5 na dva i po minuta do kraja prve četvrtine. Ognjen Jaramaz izlazi iz igre, a na parket prvi put staje Aleksa Avramović. Isto tako, na odmor odlazi i Mateuš Ponitka, a menja ga Danilo Anđušić. Anđušić se odmah pozdravio sa Džananom Musom, koji je takođe sada ušao u igru prvi put

20:40

6' Hezonja prvi pogađa za Real, za vođstvo

Brzi napad Reala i prvi pogodak iz igre, za prednost 6:5 u trenutku u kojem su crno-beli stali u ofanzivi

20:37

4' Mučenje Reala na startu

Šampion Evrope nije pogodio iz igre u prva četiri minuta utakmice. Partizan je za to vreme poveo 5:2

20:32

Za početak, Frenk Kaminski!

Partizanov centar ubacuje trojku za 3:0 na kraju 1. minuta meča. Ogromna je buka u Štark areni.

Sastavi!

PARTIZAN: Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Andjušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.

REAL MADRID: Kozer, Abalde, Kampaco, Gonzales, Hezonja, Alosen, Dek, Poarije, Tavares, Jabusele, Endiaj, Musa

20:12

Zvižduci!

Očekivano, čuli su se zvižduci košarkašima Real Madrida, zbog prošlosezonskih utakmica u plej-ofu Evrolige, dok su najveće uvrede dobili Jabusele i Musa.

ARENA JE RASPRODATA

Arena je rasprodata za meč Partizana i Reala.

19:20

"SAMO GRLA I DLANOVI"

Partizan je uoči meča sa Realom izdao saopštenje na svom zvaničnom sajtu i zamolio navijače da "koriste samo grla i dlanove i da ne bude nikakvih drugih aluzija".

"Usled povećanog rizika zbog velikog interesovanja, mere bezbednosti će za večerašnju utakmicu biti pojačane, a Klub ovim putem apeluje na navijače da se tokom utakmice ponašaju onako kako dolikuje publici sa najboljom reputacijom u Evropi! Sva negativna dešavanja iz prošle sezone, neka u prošlosti i ostanu! Večeras, neka grla i dlanovi budu isključivo uz crno-beli tim, bez ikakvih drugih aluzija", piše u saopštenju.

19:13

ŽELJKO JE OPREZAN

Željo Obradović je oprezan pred meč sa Realom.

"Šta pričati o Realu, prvaci Evrope, tim koji dominira i ove godine u Evroligi, fenomenalan roster, izvanredno vođeni. Treba da odigramo perfektnu utakmicu ako mislimo da imamo pozitivan rezultat, a potreban nam je zbog situacije na tabeli i tih želja kojih još uvek imamo i borićemo se do kraja da ih ostvarimo. Da ne ponavljam o kvalitetu tog tima na svim pozicijama, imaju i oni neke probleme, neki igrači nisu u timu, ali kako bih vam rekao, s tim rosterom, ko god da nije tu, neko će ga nadomestiti i to je to" rekao je Obradović.

19:07

SVI PAMTE TUČU U MADRIDU

Svi pamte tuču u četvrtfinalnoj seriji prošle sezone koja je promenila tok duela Partizana i Real Madrida. Srpski tim je posle tog meča imao 2:0 u seriji, usledile su suspenzije, kazne i na kraju je španski tim pobedio i posle toga osvojio titulu.