Bosna upisala poraz na startu ABA 2: Sarajlije izgubile od prošlosezonskog finaliste

"Studenti" porazom u Novom Sadu počeli povratnički nastup u ABA 2 ligi.

ABA 2 liga Bosna izgubila od Vojvodine Izvor: Vojvodina/Milica Gvozden

Košarkaši Bosne startovali su porazom u povratničkoj sezoni u ABA 2 ligi.

Igrači Zorana Kašćelana, koji je u pauzi između dvije sezone Banjaluku zamijenio Sarajevom, poraženi su na gostovanju u Novom Sadu ekipi Vojvodine rezultatom 77:68.

"Studenti" su razlikom od sedam poena (18:25) riješili drugu četvrtinu, za plus pet (37:42) nakon prvih 20 minuta.

Pokazalo se, međutim, da je naredni desetominutni kvartal bio presudan - "lale" su ga dobile rezultatom 21:10 i došle do prednosti od šest poena (58:52) pred posljednju četvrtinu, tokom koje su u par navrata imale i dvocifreni plus (62:52, 67:57).

Luka Ašćerić je predvodio domaći sastav sa 19 poena, drugi strijelac bio je Dajšon Skuči Smit sa 12 poena, dok su Marko Jagodić-Kuridža i Džordan Dingl postigli po 11.

U sarajevskom taboru prednjačio je Džerod Vest sa 19 poena, dok se Đoko Šalić zaustavio na 16.

Grupu B, u kojoj su Vojvodina i Bosna, još čine Rabotnički i Sutjeska, a prvoplasirana i drugoplasirana ekipa izboriće nastup u četvrtfinalu.

Bosnu i Hercegovinu predstavljaju još dva tima u drugorazrednom jadranskom takmičenju. Oba će na teren prvog oktobra – Široki će od 18.00 časova gostovati Pelisteru, dok će KK Borac Banja Luka dva časa kasnije biti gost Ilirije.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!