"Taj dečko ima glavu za košarku": Monstruozna blokada Partizanovog junaka iz sjenke i poruka za Željka!

Aleksej Pokuševski pokazao je Željku Obradoviću da može da računa na njega.

Pokuševski tri blokade protiv Makabija  Izvor: MN PRESS

Partizan je upisao dvije pobjede u Evroligi u istoj nedjelji i tako je posloke četiri kola na skoru 2-2. Posloke problema u prvom poluvremenu srpski tim je u drugom odigrao mnogo bolje, posebno u završnici utakmice i zasluženo je srušio Makabi u Pioniru (91:79).

Glavni problem Partizana u prvih 20 minuta bili su ofanzivni skokovi rivala, čak 14 pod košem crno-bijelih. U ključnim momentima su u napadu povukli Sterling Braun, Ife Lundberg i Frenk Nilikina, a jedan čovjek bio je heroj iz senke - Aleksej Pokuševski. Mladi srpski košarkaš odigrao je fantastično kada se lomilo.

Završio je meč sa 2 poena, 3 skoka, 2 asistencije i čak 3 blokade za 13 minuta na parketu. Statistički, možda ne djeluje impresivno, ali je na terenu to bilo baš ono što je trebalo Partizanu. Posebno pošto je u tim momentima Isak Bonga imao problem sa četiri lične greške.

Koliko je važna bila rola Pokuševskog najbolje govore riječi Željka Obradovića. "U trenutku kada je Bonga napravio četvrti faul, Pokuševski je odigrao izvanrednu utakmicu i to me raduje. Taj dečko ima glavu za košarku i mislim da će nam sve više pomagati", poručio je Obradović.

Pred njim je dovoljno vremena i dovoljno mečeva da se pokaže. Deluje da brzo uči, pošto je nedavno Obradović bio ljut na njega jer nije riješio jedan napad kako je trebalo.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!