Obrukali se Mirotić i Ledej, ovo nije viđeno u Evroligi: Ispustili 27 poena razlike, Trinkijeri napravio čudo!

Nevjerovatan meč je viđen u Milanu, Olimpija je ispustila 27 poena prednosti protiv Žalgirisa.

Evroliga Olimpija izgubila od Žalgirisa a vodila 27 razlike Izvor: Marco Brondi / imago sportfotodienst / Profimedia

Kakav smo preokret vidjeli u Evroligi! Gubio je Žalgiris sa 27 poena razlike, ušlo se u posljednju četvrtinu sa "minus 20" za tim iz Litvanije, a na kraju je Žalgiris u gostima uspio da napravi čudo! Nikola Mirotić i sastav Etorea Mesine uspjeli su nešto skoro nemoguće, na kraju su izgubili 85:82.

Početkom treće četvrtine bilo je 60:33 za domaćina! Nije ni na kraju trećeg perioda bilo ikakve nade da će se vratiti Litvanci jer su gubili sa 66:46 pred posljednji napad u tom periodu. A onda su posljednju četvrtinu dobili 37:16!

Nikola Mirotić, Zek Ledej i ekipa su nekako uspjeli da ispuste ovaj meč, a Andrea Trinkijeri je sa Alenom Smailagićem u timu napravio pravo malo čudo. Kod pobjednika Gedraitis je imao 21 poen, Silvan Francisko 17, a Sirividis 11. Alen Smailagić je upisao 7 poena i imao je 3 skoka. Kod poražene ekipe Nikola Mirotić je imao dabl-dabl sa 17 poena i 11 skokova, Ševon Čilds je upisao 14 poena, Zek Ledej 13, a Leandro Bolmaro 12.

"Luda utakmica, lud kraj. Samo sam probao da nađem pet igrača koji će igrati dobro zajedno. Oni su igrali jako dobar meč defanzivno, ali nismo uradili dovoljno da se takmičimo tri četvrtine. Onda je nešto uspjelo da se desi, igrali smo sa tonom energije. Vjerovao sam mojim igračima. Dvije pobjede na strani u duplom kolu, to je ok. U prvom poluvremenu mi se nije svidio govor tijela mog tima. Bilo je teško naći pet igrača koji će igrati dobro", rekao je poslije meča Andrea Trinkijeri.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!