Razočaran zbog odlaska Luke Dončića biće i Mark Kjuban, bivši vlasnik Dalasa.

Luka Dončić više neće igrati za Dalas Maverikse - u trejdu koji je šokirao NBA ligu tim iz Teksasa je slovenačkog košarkaša poslao Los Anđeles Lejkersima i za to dobio Entonija Dejvisa. Još nekoliko igrača uključeno je u cijeli posao, na kraju je i Juta morala da se pridoda kako bi sve bilo izvedeno, ali je Dončićev odlazak iz Maveriksa u Lejkerse ipak glavna vijest dana.
Posebno kada se ima u vidu da je slovenački košarkaš bio najbolji igrač tima, prva zvijezda franšize, projekat oko kojeg je pravljen trenutni tim i veliki ljubimac nekadašnjeg većinskog vlasnika Marka Kjubana koji sada verovatno psuje više od Lebrona Džejmsa. Američki biznismen koji trenutno ima manjinski udio u vlasničkoj strukturi Dalasa obožava Slovenca.
To nije krio, pa smo prije nekoliko godina saznali da Luku Dončića nikada ne bi pustio da ode u neki drugi tim. Sve potencijalne "udvarače" rastjerao je vrlo slikovitim opisom - prije bi se razveo od svoje supruge neko što bi dozvolio da Luka Dončić promijeni tim u NBA ligi.
Pitali su jednog od najbogatijih ljudi na svijetu - koga bi izabrao da mora da bira između Dončića i svoje supruge? "Ako već moram da biram između svoje žene i toga da Luka ostane u Dalasu, onda možete da me nađete kod advokata za razvode kako spremam papirologiju", sa osmijehom je poručio Kjuban.
Na kraju se Mark Kjuban nije razveo od supruge Tifani, a ipak je gledao kako Dalas Maveriksi predvođeni Lukom Dončićem bilježe fantastične rezultate. Stigli su čak i do finala NBA lige, a i ove sezone bi bili među najvećim kandidatima za osvajanje - da nisu trejdovali Slovenca.
Američki biznismen Mark Kjuban kupio je većinski paket akcija Dalas Maveriksa 2000. godine, a tada je platio 285 miliona dolara za NBA tim koji je pod njegovom komandom doživio neke epske momente. Danas Kjuban nije većinski vlasnik Dalas Maveriksa jer je u decembru 2023. godine odlučio da trojici biznismena proda ukupno 73 odsto vlasništva. Ipak, njegova riječ se i dalje cijeni, pa su mnogi navijači tima iz Teksasa razočarani što nije spriječio trejd njihovog omiljenog košarkaša.
Pred ekipom Dalasa verovatno je put kojim navijači nisu željeli da idu. Ekipa će se osloniti na trojicu veterana, a Kajri Irving, Klej Tompson i Entoni Dejvis nemaju ispred sebe još mnogo sezona na vrhunskom nivou. Maveriksi će morati odmah da naprave velike rezultate, pa da za sezonu ili dve krenu u kompletnu rekonstrukciju. A imali su u svojim rukama jednog od najboljih igrača lige.