Janis Sferopulos i Nenad Stefanović su govorili poslije meča Igokee i Crvene zvezde u ABA ligi.

Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos je poslije pobjede njegovog tima u Laktašima nad Igokeom istakao da čestita igračima na vrlo važnoj pobjedi na teškom gostovanju. Nije bio previše opširan Sferopulos i nije pričao o povredi Nikole Kalinića ili tome da li će za polufinale biti spremni Luka Mitrović ili Kodi Miler-Mekintajer.
"Želim da čestitam našim igračima na pobjedi. Nismo igrali dobar meč, ali smo pobijedili i pokazali smo sjajan karakter. To mi se svidjelo, to što nismo odustali, što smo stalno jurili rezultat. Na startu smo uspjeli da izjednačimo na 29:29 poslije jako lošeg starta, a onda smo opet gubili po četiri-pet poena. Najvažnije je da nismo odustali, da smo se borili. Česitam Igokei i njenom treneru", rekao je grčki stručnjak.
Što se tiče Nenada Stefanovića, on se zahvalio publici na velikoj podršci, a poslije svega je istakao da je njegov tim imao svoje šanse da pobijedi prođe dalje, ali da se to nije desilo. Čestitao je i Crvenoj zvedi, ali nije mogao da bude nezadovoljan igrom svog tima.
"Prvo bih želio da čestitam ekipi Crvene zvezde na prolasku u polufinale. Oni su bili apsolutni favoriti i ja se nadam da se smo mi otežali maksimalno nekim ispravnim košarkaškim odnosom. I uvijek kad si autsajder želiš da protivnički tim mora da da 200 odsto da te pobijedi. ja mislim da su oni morali da daju posljednji atom snage da bi nas dobili što govori o kvalitetu mojih momaka. Istovremeno čestitke mojim igračima na izvanrednoj prvoj i drugoj utakmici. Čestitke na ponašanju. pokazali su gospodstvo, kako treba da se ponašaju. Imali smo danas svoju šansu. Na kraju je njihov kvalitet presudio", rekao je Nenad Stefanović.
Bonus video - isključenje Teodosića u Laktašima:
Miloš Teodosić isključen u Laktašima!
— Mondo.ba Sport (@MondoBiHSport)May 15, 2025
Opširnije na:https://t.co/dd8JacDXFlpic.twitter.com/prTyPat8iV