Novi trijumf Denvera - Nikola bolji od Nikole, Gudurić 8 skokova u porazu

Veče u NBA ligi obilježio duel srpskog i crnogorskog centra na Floridi, koji su ukupno postigli 44 poena i zabilježili 14 skokova.

Denver je upisao novu pobjedu u NBA ligi ove sezone, četvrtu u posljednjih pet utakmica, i to na gostovanju Orlandu.

Nagetsi su slavili rezultatom 91:87.

Predvodio ih je srpski centar Nikola Jokić sa 20 poena (šut iz igre 7/14, šut za tri poena 3/7), sedam skokova i četiri asistencije za 31 i po minut proveden na parketu.

Gosti su u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat u svoju korist, a onda uspjeli i da ga očuvaju u neizvjesnoj završnici.
Meč na Floridi obilježio je duel Jokića i njegovog imenjaka Nikole Vučevića, koji je "vukao" Orlando sa 24 poena i sedam skokova.

Kod Denvera, koji sada ima skor 4-2, istakao se Džamal Marej sa 22 poena, dok je Geri Heris ubacio 13. Pol Milsap završio je duel sa devet poena i 11 skokova.

Nikola Jokić 20 poena, 7 skokova protiv Orlanda
Izvor: YouTube/Denver Nuggets

Memfis je pred domaćim navijačima pretrpio poraz od Finiksa - 105:114. To im je bio četvrti poraz u sezoni, uz samo jednu pobjedu.

Marko Gudurić je na terenu proveo nešto više od 12 minuta i za to vrijeme postigao je dva poena (šut iz igre 1/3), ali je imao osam skokova i dvije asistencije.

Kod Finiksa (skor 4-2) istakli su se Devin Buker sa 21 poenom i Aron Bejns sa 20 pogodaka, dok je Dario Šarić upisao devet poena, uz sedam skokova.

Džeja Morant bio je najzapaženiji u redovima Memfisa sa 24 pogotka i sedam asistencija.

Golden Stejt poklekao je kod kuće, od Šarlota (87:93), što mu je peti poraz u sezoni.

Dvejn Bejkon predvodio je Hornetse sa 25 poena do trećeg trijumfa, uz isto toliko poraza, a kod Voriorsa isti učinak imao je Erik Paskal.

Janis Adetokunbo osigurao je Milvokiju novi trijumf, ukupno četvrti, i to protiv Toronta - 115:105. Grk je upisao 36 poena, imao je 15 skokova, osam asistencija, uz četiri blokade i ukradenu loptu za nešto više od 36 minuta provedenih u igri.

Janis Adetokunbo 36 poena, 15 skokova protiv Toronta
Izvor: Youtube/NBA

Kod Toronta (skor 4-2) zapažen učinak imao je Kajli Lauri, koji je takođe ubacio 36 poena.

Noć između subote i nedjelje obilježio je i Andre Dramond, koji je pomogao Detroitu da nadigra Bruklin - 113:109. On je za Pistonse postigao 25 poena, imao 20 skokova, šest asistencija, pet blokada i tri ukradene lopte.

Bruklin je na drugoj strani predvodio Kajri Irving, koji je ostvario "tripl-dabl" učinak - 20 poena, 11 skokova i 10 asistencija.