Srbi se radovali, Dončić opet zvijezda večeri!

Reprezentativac Slovenije upisao još jedan "tripl-dabl", a značajan doprinos pobjedi Dalasa dao je i Boban Marjanović. Bjelica i Bogdanović se radovali drugi put uzastopno.

Uspješno veče imali su Nemanja Bjelica, Bogdan Bogdanović i Boban Marjanović, ali...

Amerikance je još jednom impresionirao 20-godišnji reprezentativac Slovenije, Luka Dončić!

Mladi košarkaš Dalasa u pobjedi nad Klivlendom u gostima (131:111) upisao je svoj treći ovosezonski "tripl-dabl": 29 poena, 15 asistencija, 14 skokova!

Dončić je u prvih šest utakmica prosječno bilježio 26.2 poena, 9.6 skokova i 8.4 asistencije, a postao je prvi igrač poslije 35 godina koji je u dva uzastopna duela upisao "tripl-dabl" sa najmanje 25 poena, 15 asistencija i 10 skokova.

Ovo mu je bio već 11. "tripl-dabl" u tek drugoj sezoni NBA lige.

Luka Dončić protiv Klivlenda
Izvor: Youtube/NBA

Značajan doprinos četvrtoj pobjedi ekipe iz Teksasa dao je i Boban Marjanović, koji je za 15 minuta u igri ubacio 12 poena, uz osam skokova.

Boban Marjanović protiv Klivlenda
Izvor: Youtube/DownToBuck

Odličnu partiju pružio je i Letonac Kristaps Porzingis ubacivši 18 poena, uz devet skokova, a istakli su se i Džalen Branston sa 14 i Set Kari sa 13 poena.

Klivlend je predvodio Kevin Lav sa 29 poena.

Poslije pet uzastopnih poraza, Sakramento je vezao dvije pobjede, savladavši Njujork u gostima 113:92, a Nemanja Bjelica je tome doprinio sa 10 poena, osam skokova i šest asistencija za 24 minuta, dok je Bogdan Bogdanović za 19 minuta ubacio šest poena, uz po tri skoka i asistencije.

Najefikasniji u redovima Kingsa bili su Direon Foks sa 24 i Badi Hild sa 22 poena. Herison Barns je ubacio 19, a Rišin Holms 14 poena, uz 10 skokova.

Na drugoj strani, Markus Moris je upisao 28, a Er Džej Baret 22 poena.