Sparsi slavili protiv Tuzlaka, Široki "zaledio" Mladost u Mrkonjić Gradu

Košarkaši Sparsa savladali su u derbiju petog kola šampionata Bosne i Hercegovine ekipu tuzlanske Slobode rezultatom 78:70, dok je Mladost ubjedljivo poražena na svom parketu od Širokog (55:73)

Sarajlije su odlično odigrale prvu četvrtinu u kojoj su stekli 14 poena prednosti (25:11), što je bilo ključno da stignu do treće ovosezonske pobjede - 78:70.

Pokušavali su gosti iz Tuzle da u dvorani na "Grbavici" nadoknade deficit, ali je Spars uspješno odolijevao svim napadima i na kraju zasluženo stigao do vrijednih bodova.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Darion Strong Mur sa 15 poena, dok su po tri koša manje uknjižili Kenan Kamenjaš i Branislav Đekić.

Na drugoj strani u taboru Slobode, samo dvojica igrača su ostvarila dvocifren košgeterski učinak i to Dragan Janjić sa 17 pogodaka i Amar Gegić sa 15 uz po šest skokova i asistencija.

Nakon pet odigranih utakmica, oba tima imaju omjer od po tri pobjede i dva poraza.

Aktuelni šampion BiH Široki deklasirao je Mladost u Mrkonjić Gradu rezultatom 55:73, a najbolju partiju pružio je u trećoj četvrtini kada je i prelomljena utakmica u korist gostiju sa "Pecare".

Do treće ovosezonske pobjede, Širokobriježane je nosio Dario Drežnjak sa 17 poena, mateo Drženjak je postigao dva manje, dok su još dvocifreni učinak ostvarili Goran Filipović i Filip Kraljević.

U mrkonjićkom timu, koji je uknjižio treći poraz, prednjačili su Stefan Mijović sa 18 i Aldin Muflizović sa 11 koševa.

Igokea - Bratunac 69:67

TABELA: Igokea 4-1, Leotar 3-2, Promo 3-2, Kakanj 3-2, Sloboda 3-2, Spars 3-2, Čapljina 2-3, Široki  3-2, Mladost 2-3, Bratunac 2-3, Zrinjski 2-3, Vogošća 0-5.