"Nula" i dalje kraj imena Sparsa - I Helios omastio brke

Šesti uzastopni poraz Sarajlija u Drugoj ABA ligi.

Sarajevski Spars ostaje jedina ekipa u Drugoj ABA ligi koja u šest kola nije osjetila slast pobjede.

Večeras su Sarajlije pred svojim navijačima doživjele šesti uzastopni poraz na Jadranu, a bodove iz Sarajeva odnio je Helios. Tim iz Domžala slavio je 71:70.

Gosti su dominirali u prvoj četvrtini i nakon uvodnih 10 minuta imali osam poena prednosti (13:21).

Ipak, domaći su uspjeli da se revanširaju u drugom kvartalu, riješe ga u svoju korist 26:19, te tako zaostatak za rivalom smanje na samo jedan poen uoči drugog poluvremena.

U četvrtini s najmanje poena, Helios je ponovo stigao do prednosti, Sparsi u finišu uspjeli da preokrenu, povedu, ali nisu imali snage da izdrže do kraja.

Sam finiš meča slovenački tim dočekao je s minimalnom prednošću, Nedim Buza imao je dvije prilike van linije 6,75, ali nije uspio da pogodi za tri poena i bodovi su pripali gostima.

Već pomenuti Buza odigrao je odličan meč, osim 16 poena zabilježio i devet skokova, šest asistencija i četiri ukradene lopte, ali ipak nije bio prvo ime u taboru Sparsa. Kekan Kamenjaš susret je okončao sa dabl-dabl učinkom. Ubacio je 18 poena, dodao čak 14 uhvaćenih lopti, ali je imao i četiri izgubljene.

U pobjedničkom timu Davor Konjević bio je najefikasniji sa 16 poena, Blaž Mahkovic je dodao poen manje, dok je dvocifren učinak imao i Krešimir Radovčić, strijelac 11 poena.

Helios sa skorom 4-2 dijeli drugu poziciju sa Širokim, koji je večeras u bh. derbiju poražen od Slobode u Tuzli, i to nakon produžetka 86:88.

Sarajlije će priliku za prvi trijumf tražiti u narednom kolu, kada će na "Pecari" biti gosti upravo Širokobriježanima.