Bogdan i Bjelica "spržili" Portland, Jokić nije spasao Denver

Srpski tandem u redovima Kingsa rekordnim učinkom odveo svoj tim do pobede. Nagetsi poraženi kod kuće od Atlante

Sakramento je pobedio Portland (107:99) i stigao do četvrte pobede u sezoni, uz šest poraza, a najveća zasluga za sjajno izdanje Kingsa pripada srpskom tandemu - Bogdanu Bogdanoviću i Nemanji Bjelici.

Oni su protiv Blejzersa ostvarili najbolji učinak sezone.

Bogdan Bogdanović je postigao 25 poena (šut iz igre 8/19, za tri 3/8, slobodna bacanja 6/7), uz tri skoka, čak 10 asistencija, a imao je i četiri ukradene lopte, uz tri izgubljene za nepunih 32 minuta u igri.

Nemanja Bjelica takođe je pružio sjajnu partiju. Bio je starter na meču, na parketu je proveo gotovo 36 minuta i za to vreme postigao 19 pogodaka (šut iz igre 8/14, za tri 3/7), uz 12 skokova i četiri asistencije.

Kingsi su "slomili" Portland u trećoj deonici koju su dobili rezultatom 35:21 za četvrti trijumf na poslednjih pet mečeva.
Zapaženu rolu kod Sakramenta imao je i Badi Hild, koji je upisao 20 poena.

Bogdanović 25 poena protiv Portlanda
Izvor: Youtube/Free Dawkins

U redovima Portlanda, koji ima skor 4-7, najefikasniji su bili Demijan Lilard sa 27 poena i Si Džej Kalum sa 24 pogotka.

Još jednu dobru partiju pružio je i Nikola Jokić, ali Denver nije uspeo da ostvari pobedu. Poražen je pred domaćom publikom od Atlante rezultatom 125:121.

Srpski centar imao je 20 poena (šut iz igre 7/19, za tri 1/8, slobodna bacanja 5/6) šest skokova, sedam asistencija, uz tri ukradene i dve izgubljene lopte za 31 minut u igri.

Jokić 20 poena protiv Atlante
Izvor: YouTube/Denver Nuggets

Raspoloženi su bili i Vil Barton sa 21 poenom, uz devet skokova, Džamal Marej postigao je 18 pogodaka i imao osam asistencija, ali to nije bilo dovoljno da se upiše osmi trijumf u sezoni.

Raspoloženi Tre Jang nosio je Hokse do pobede najboljom partijom u sezoni - postigao je 42 poena, uz četiri skoka, 11 asistencija a imao je i jednu blokadu.

U noći između utorka i srede slavio je i Čikago protiv Njujorka (120:102) u meču koji je obeležila neverovatna poslednja četvrtina. Bulsi su u tom delu igre imali seriju 22:0, kojom su "razbili" protivnika. Ukupno u tom kvartalu bilo je 35:17.

Minijaturu za pamćenje ostvario je Kobi Vajt, koji je u poslednjoj četvrtini postigao sedam trojki, a meč završio sa učinkom od 27 poena.

U ekipi Čikaga (skor 4-7) istakli su se i Zek Lavin sa 25 poena, kao i Vendel Karter sa 17 pogodaka i 12 skokova. Kod Njujorka, koji je upisao deveti poraz u sezoni, uz samo dve pobede, najbolji je bio Markus Moris sa 22 poena.