Bogdan rješavao u Bostonu: "Klač", izgubljena lopta, šut za pobjedu, ništa

Srpski as preuzeo je odgovornost u posljednjem minutu utakmice u "Gardenu" i poslije trojke za vođstvo 102:101, napravio kiks na 25 sekundi do kraja, pa imao šut za pobjedu i promašio.

Bogdan Bogdanović preuzeo je odgovornost u egal završnici utakmice u "Gardenu" rano jutros po našem vremenu.

Srpski as pogodio je "klač" trojku u posljednjem minutu za vođstvo 102:101, potom dozvolio Markusu Smartu da mu ukrade "živu loptu" na 25 sekundi do kraja, ali je njegov tim imao sreće jer je Badi Hild uspio da uvjeri sudije da nije napravio faulčinu sa leđa u trenutku kada je Smart krenuo na polaganje, da bi se lopta u napadu za pobjedu ponovo našla u Bogdanovićevim rukama...

...ali, ne i u dnu mrežice.

Bogdan se podigao za Top 10 trojku preko Roberta Vilijamsa i Džejsona Tejtuma i stigao samo do obruča: Boston Seltiks - Sakramento Kings 103:102.

Jedine poene iz igre za domaće u posljednjih 30 sekundi postigao je Smart za - ispostaviće se - konačan rezultat, pritom vjerovatno praveći faul u napadu nad Korijem Džozefom, poslije čega je probao i Tejtum na osam sekundi do kraja, ali je bacio "air ball" iz ugla i dao "kraljevima" posljednju šansu za drugu pobjedu na trećoj utakmici turneje po Istoku.

Prije utakmice razgovarali smo sa Bogdanom telefonom i pričali o Igoru Kokoškovu, Nikoli Jokiću, Luki Dončiću, Olimpijskim igrama u Tokiju.

Boston - Sakramento.

"Naše" Kingse očekuje još duel sa Seventisiksersima u Filadelfiji za dvije večeri, pa povratak u Kaliforniju na duel sa Nikolom Jokićem i Denver Nagetsima u subotu od 23 časa.

Bogdanović je kao rezervista proveo 29 minuta na terenu i ubacio 13 poena šutirajući 2/13 za tri. Imao je i skok i osam asistencija, dok je Bjelica kao starter igrao 26 minuta i takođe imao očajno šutersko veče - 1/2 za dva i 0/5 za tri, s tim da je "Beli" sakupio i šest skokova uz pet asistencija.

Badi Hild bio je "vruće ruke" nakon što ga je u ranoj fazi utakmice isprozivao, odnosno izazvao jedan ratoborni navijač Seltiksa, međutim sa 41 poenom u džepu nije uspio da se izbori ni za loptu, ni za poziciju za šut u posljednjem minutu.

Hild, koji je nedavno potpisao prvi jak ugovor u karijeri, šutirao je 11/21 za tri poena.

Dobro ste pročitali…

Koliko su trojki šutnuli momci trenera Luka Voltona onda? Svi skupa 47, a ubacili 18.

U ekipi takođe mladog stručnjaka Breda Stivensa najefikasniji bio je Džejlen Braun sa 24, Tejtum je ubacio 20, uz šest skokova, Smart 17, uz sedam asistencija i pet ukradenih lopti, dok je Enes Kanter postigao 13 poena uz devet skokova.

Boston je popravio skor na 12-4, Sakramento pao na 7-9 poslije poraza od Netsa u Bruklinu bez povrijeđenog Bogdanovića i pobjede nad Vizardsima u Vašingtonu sa njim na parketu.

Marko Gudurić igrao je osam minuta i postigao pet poena iz tri šuta ka košu u Indijanapolisu gdje su Pejsersi ubjedljivo savladali Memfis Grizlise rezultatom 126:114. Zapaženu ulogu prethodne noći imao je povratnik Karmelo Entoni, koji je Bulsima u Čikagu ubacio 25 poena za pobjedu Portland Trejlblejzersa od 94:117, a duplo više poena postigao je Janis Adetokunbo u pobjedi Baksa nad Jutom Džez u Milvokiju rezultatom 122:118.

Aktuelni MVP imao je i 14 skokova i šest asistencija.

Istok: Milvoki 14-3, Majami 12-4, Boston 12-4, Toronto 12-4, Filadelfija 11-6, Indijana 10-6, Bruklin 9-8, Orlando 6-10, Vašington 5-9, Detroit 6-11, Šarlot 6-12, Čikago 6-12, Klivlend 5-12, Atlanta 4-13, Njujork 4-13.

Zapad: L. A. Lejkers 15-2, Denver 12-3, L. A. Klipers 12-5, Dalas 11-5, Hjuston 11-6, Juta 11-6, Minesota 9-8, Finiks 8-8, Sakramento 7-9, Oklahoma 6-10, Nju Orleans 6-11, Portland 6-12, San Antonio 6-12, Memfis 5-11, Golden Stejt 3-15.