Odmorni Partizan "stotkom" preko Krke: Crno-bijelo šutersko veče

Ekipa Andree Trinkijerija zabilježila šestu pobjedu u ABA ligi poslije odlične napadačke večeri njegovih pulena.

Sedam dana odmora je očigledno prijalo Partizanu, pošto su u meču protiv Krke uspjeli da ne samo kontrolišu rezultat već i prebace 100 poena i tako nagovijeste povratak pobedničkom nizu.

PARTIZAN - KRKA 102:80 (22:20, 24:17, 23:19, 33:24)

Andrea Trinkijeri je pred dolazak slovenačkog tima istakao da je njegovom timu dobro došla sedmica u kojoj su se posvetili treningu i to je u meču 9. kola ABA lige bilo očigledno.

Osim odličnog početka Krke, kada je njihov šut funkcionisao besprekorno, crno-bijeli su već tokom druge četvrtine dali nagovještaj da kako meč bude odmicao, tako će i njihova kontrola utakmice biti sve čvršća.

U meču u kojem je Krka agresivnom odbranom uspjela da samo pošalje Partizan na 40 šuteva sa linije za slobodna bacanja (crno-bijeli iskoristili čak 37), domaći su počeli da ubacuju i ono što im u prvoj četvrtini nije išlo u tolikoj mjeri.

Birčević, Jaramaz i Zagorac su bili odlično raspoloženi, dok je i Nemanja Gordić imao svojih momenata pravovremenim asistencijama.

Gostima nije pomagao ni prvi poenter meča Glen Kouzi, pa je i "dugačka klupa" Partizana sve više dolazila do izražaja.

Crno-bijeli su zabilježili čak devet skokova više i sedam puta ukrali loptu Krki, tako im "izbijavši" i ono malo vazduha koji su imali u drugom poluvremenu.

Ovo je Partizanu šesta pobjeda u ABA ligi, kojom su se popeli na četvrto mjesto na tabeli.

PARTIZAN:
Birčević 20 (8 sk), Jaramaz 17, Zagorac 16, Pejners 12, Volden 11, Mozli 9, Veličković 9, Miletić 4, Gordić 4 (7 as), Janković bez poena

KRKA:
Kouzi 24 poena, Jošilo 15, Marineli 11, Ramljak 10, Đapa 7, Džouns 5, Lapornik 4, Stipaničev 2, Rakićević 2, Škedelj, Fifolt i Balažič bez poena.

Partizan - Krka 102:80

TABELA: Budućnost 8-1, Cedevita Olimpija 7-2, FMP 6-3, Partizan 6-3, Primorska 6-3, Crvena zvezda 5-4, Mornar 4-5, Cibona 4-5, Krka 4-5, Mega Bemaks 2-7, Zadar 1-8, Igokea 1-8.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.