Lejkersima derbi u Denveru, Dončić ubacio 33, Harden 50 - uz faul u napadu!

Za nama je uzbudljivo veče NBA lige.

Od srpskih košarkaša u NBA ligi minule večeri na parketu je bio samo Nikola Jokić. I, nije zadovoljan otišao sa njega.

U derbiju Zapadne konferencije, Denver je kao domaćin poražen od Los Anđeles Lejkersa (96:105), a reprezentativac Srbije još jednom je ove sezone prikazao partiju ispod prosjeka na koji je navikao javnost.

Za 33 minuta u igri, Jokić je ubacio 13 poena (4/12) i imao osam asistencija, pet skokova, tri ukradene, ali i pet izgubljenih lopti.

Pobjednički tim iz Los Anđelesa predvodili su Lebron Džejms i Entoni Dejvis sa po 25 poena.

Lejkersi su uspostavili dominaciju sredinom prve dionice i potom sigurno čuvali prednost. Na 2:22 minuta do kraja Denver je poenima srpskog centra sa linije slobodnih bacanja prišao na "minus 1", ali domaćini do kraja utakmice više nisu pogađali.

Ovo je bio drugi uzastopni poraz Nagetsa, ukupno peti, uz 13 pobjeda, dok su Lejkersi na 18-3.

Denver - L.A. Lejkers 96:105
Izvor: YouTube/CliveNBAParody

Luka Dončić je nastavio svoj fantastičan ritam i predvodio Dalas do pobjede u Nju Orelansu - 118:97.

Slovenački reprezentativac je ubacio 33 poena, uz lični rekord po broju skokova - 18, a imao je i pet asistencija.

Sve to postigao je za tri četvrtine, pa je poslednju presjedio na klupi, pošto je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Nju Orleans - Dalas 97:118, Luka Dončić
Izvor: Youtube/NBA

Najefikasniji igrač večeri, međutim, bio je Džejms Harden sa čak 50 poena, što je i najbolji učinak nekog igrača od početka sezone.

Ipak, nije "Brada" zadovoljan napustio teren jer je njegov Hjuston poražen u teksaškom derbiju od San Antonija - 133:135.

Igrana su čak dva produžetka, a domaći tim do pobjede je vodio Loni Voker sa 28 poena. Forbs je ubacio 25, a Derozan 23, uz devet asistencija.

Hjuston je tokom meča imao 22 poena prednosti, u četvrtu četvrtinu je ušao sa "plus 16", ali je Loni Voker sa osam poena u završnici uspeo da izbori produžetak ekipi Grega Popoviča.

Sparsi su potom mogli i do pobjede, kao i u prvom produžetku, ali Forbs i Derozan nisu bili precizni.

Ključni trenutak za pobjedu San Antonija ispostavio se faul u napadu Džejmsa Hardena poslije pogođenih "penala" Derozana za vođstvo domaćina u posljednjim trenucima drugog produžetka.

San Antonio - Hjuston 135:133

Ako mu je za utjehu, Harden je fantastično šutirao slobodna bacanja - 24/24, međutim, iz igre samo 11/38.

Rasel Vestbruk je imao "tripl-dabl": 19 poena, 10 skokova, 10 asistencija, ali sve to nije bilo dovoljno da bi se košarkaši Hjustona radovali.