Tuzla transparentom dočekala Mulaomerovića: Damire, dobro došao kući!

Autor mondo.ba/Fena

Trener Slobode Damir Mulaomerović pobjedom je debitovao u tuzlanskom "Mejdanu".

Sloboda - Čapljina 81:68  Izvor: MN PRESS

Trijumfom protiv ekipe Čapljine rezultatom 81:68 (16:23, 21:16, 20:9, 23:20), košarkaši Slobode u devetom kolu prvenstva Bosne i Hercegovine prekinuli su niz od sedam poraza u ovoj sezoni.

Iako je Čapljina vodila do kraja poluvremena, u pojedinim trenucima i sa deset poena razlike, izabranici trenera Damira Mulaomerovića u trećoj četvrtini su odigrali odlično u odbrani, dobili su taj dio utakmice sa 20:9 i nakon toga nisu imali problema da sačuvaju prednost i ostvare četvrtu pobjedu u Ligi 12.

Dejan Janjić sa 22, Fahrudin Manjgafić sa 21 i Valter Denzel Greg sa 18 poena predvodili su tuzlanski sastav do važne pobjede.

U ekipi Čapljine, istakli su se Bongei Preston sa 20 i Matija Milin sa dva koša manje.

Na susretu je na domaćem terenu poslije četiri godine debitovao i Mulaomerović koga su gledaoci dočekali s transparentom na kojem je pisalo: "Dobro došao kući Damire. Hvala!".