Sloboda stala u nastavku: Mulaomerovićev tim ima "psihološki" problem

Košarkaši Slobode upisali su novi poraz u Drugoj ABA ligi. Ovog puta Tuzlaci su poraženi u Sloveniji od ekipa Rogaške rezultatom 87:74 (22:22, 17:21, 30:12, 18:19).

ABA liga 2: Rogaška - Sloboda 87:74, izjava Damir Mulaomerović Izvor: MN PRESS

Slovenci su do pobjede stigli zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, posebno u trećoj četvrtini koju su riješili u svoju korist sa "plus 18" poena razlike.

Do tada, izabranici Damira Mulaomerovića bili su u najmanju ruku potpuno ravnopravan rival, ali teško je bilo nadoknaditi 15 koševa u posljednjih 10 minuta, pa je predstavnik Bosne i Hercegovine ubilježio osmi poraz u sezoni, četvrti zaredom.

S druge strane, Rogaška je šestim trijumfom stigla do trećeg mjesta koje dijeli sa Sutjeskom i Heliosom iz Domžala.

Sloboda je pretposljednja sa samo dvije pobjede.

U tuzlanskom taboru najistaknutiji pojedinci bili su Amar Gegić i Volter Denzel Greg sa po 19 pogodaka, dok su kod Slovenaca prva imena utakmice bili Miha Von sa 16 poena i Toni Vašington sa tri koša manje.

"Igrali smo zaista dobro u prvom poluvremenu, ali u nastavku smo izgledali kao potpuno druga ekipa. Čestitam timu iz Rogaške koja ima jako dobre pojedince. Odlično su igrali u drugom poluvremenu i kaznili svaku našu grešku. Imamo još puno posla, imamo problema koji su i psihološki", rekao je Mulaomerović.

U idućem kolu ABA 2 lige Sloboda 11. decembra u "Mejdanu" dočekuje sarajevski Spars.