Nikad kraja crnoj seriji Sparsa: Deveti poraz iz devet utakmica!

Košarkaši Sparsa izgubili su i devetu utakmicu iz isto toliko kola u Drugoj ABA ligi!

Spars - deveti poraz iz devet mečeva u ABA ligi 2 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Sarajevski tim je u okviru 9. kola poražen u Novom Pazaru rezultatom 88:86 (13:19, 25:17, 23:27, 27:23) i ostao zakucan za dno tabele bez ijednog boda!

Izabranici prvremenog trenera Nermina Selimovića dobro su otvorili meč i prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa šest poena prednosti, da bi domaćin do odlaska na odmor preokrenuo i na poluvrijeme otišao sa vođstvom od dva razlike (38:36).

U trećem kvartalu viđena je izjednačena borba, pa se u odlučujućih 10 minuta ušlo sa "plus dva" u korist gostiju iz Bosne i Hercegovine.

Ipak, domaćin je na kraju stigao do trijumfa zahvaljujući prvenstveno Aleksandru Todoroviću, koji je susret završio sa 22 poena. Dvocifreni učinak u taboru Novog Pazara od po 14 koševa imali su Nikola Korać, Majkl Melori, Milan Vulić, dok je tri manje upisao Tarik Brunčević.

Kod ekipe iz Sarajeva najučinkoviti je bio Kenan Kamenjaš sa dabl-dabl učinkom od 15 pogodaka i 11 skokova, te Nedim Buza za poenom više.

Pazarci su sa četiri pobjede i pet poraza na osmom mjestu na tabeli, dok je Spars na posljednjoj, 12. poziciji u Drugoj ABA ligi bez ijednog trijumfa.