Jokić ponovo pogađa, a Denver pobeđuje

Srpski reprezentativac postigao "dabl-dabl" na meču protiv Portlanda

Denver je upisao 15. pobedu ove sezone, pošto je pred svojom publikom savladao Portland rezultatom 114:99.

Nikola Jokić dao je veliki doprinos trijumfu, jer je zabeležio "dabl-dabl" učinak. Srpski reprezentativac upisao je 20 poena (šut iz igre 7/14, šut za tri poena 2/5), imao je 11 skokova, uz šest asistencija i izgubljenu loptu za 31 minut proveden na parketu.

Portland je ozbiljnije pripretio u trećoj četvrtini, kada je uspeo da sustigne rezultstaki zaostatak i približi se na poen razlike (67:68), ali su Jokić i saigrači odbili taj napad. U poslednjem kvaratlu opet su odmakli i očuvali prednost do kraja.

Denver - Portland
Izvor: YouTube/Motion Station

U ekipi Nagetsa čak šestorica igrača postigla su više od deset poena. Istakli su se Džeremi Grent sa 20 pogodaka, a Vil Barton i Geri Heris upisali su po 15 pogodaka.

Kod Portlanda, koji ima skor 10-16, najefikasniji je bio Hasan Vajtsajd sa 33 poena i 11 skokova, Karmelo Entoni završio je duel sa 20 poena i devet uhvaćenih lopti, a "dabl-dabl" ostvario je Demijan Lilard - 13 poena i 11 asistencija.

Pobedu je prethodne noći odneo i Klivlend na gostovanju San Antoniju, ali tek posle produžetka - 117:109. Kavse je predvodio Kevin Lav sa 30 poena i 17 skokova, dok je Kolin Sekston takođe igrao zapaženu rolu sa 28 postignutih poena, kao i Džordan Klarkson koji je ubacio 25.

U timu Spursa najefikasniji je bio Demar Derozan sa 21 poenom.