I Meksiko Siti je vidio Luku Dončića: Slovenac "pokidao"

Mladi košarkaš Dalasa upisao "tripl-dabl" i sa 41 poenom najzaslužniji je za 17. trijumf svoje ekipe.

U sklopu popularizacije NBA lige Dalas i Detroit odigrali su utakmicu u Meksiko Sitiju.

A, Luka Dončić je još jednom potvrdio da je već sa 20 godina gazda na parketu. Slovenac srpskog porijekla bio je opet lider u 17. pobjedi Meveriksa u tekućoj sezoni - 122:111.

Dončić je postigao 41 poen, uhvatio 12 lopti i 11 puta asistirao. Sjajnu podršku imao je u Setu Kariju (30 peona, šut iz igre 11/15) i upravo su njih dvojica bili kreatori preokreta koji se dogodio pred kraj prvog poluvremena.

Detroit je imao vođstvo 58:51, a onda je uslijedila serija Dalasa od  20:0. Dovoljno za pobjedu i 15. poraz Pistonsa.

Boban Marjanović nije igrao, a istakli su se još Kristaps Porzingis sa 20 poena i osam skokova.

Andre Dramond je bio lider Detroita sa 23 poena i 15 skokova.