Embid i Siksersi trojkama razbili lidera, Janisu prst u oko!

Filadelfija je za tri četvrtine postigla 100 poena, na kraju je strepela, ali nisu Baksi mogli do preokreta

Janis Adetokunbo i Milvoki Baksi "dobili su po nosu" u Filadelfiji, gde su ih Siksersi "rasturili" praktično za poluvreme sjajnim šutem za tri poena i odličnom odbranom.

Siksersi su za poluvreme postigli 69 poena, a do kraja treće četvrtine i celih 100! Milvoki je u finišu uspeo da priđe na devet poena razlike, ali nije imao snage za preokret. Rezultat je na kraju bio - 121:109 (38:30, 31:18, 31:25, 21:36).

Fenomenalnu partiju na oba kraja terena odigrao je centar Filadelfije Džoel Embid, koji je potpuno "uštopovao" MVP-a lige Adetokunba, a meč je završio sa 31 poenom, 11 skokova i tri asistencije.

Ben Simons je takođe bio odličan sa 15 poena, 14 asistencija i tri ukradene lopte.

Tobajas Heris završio je utakmicu sa 22 poena, dok je Al Horford ostvario "dabl-dabl" sa 11 poena i 10 skokova, a uz to je imao i pet asistencija. Džoš Ričardson dodao je 18 poena, a Furkan Korkmaz 16.

Ceo tim, međutim, zaslužuje pohvale prvenstveno zbog odbrane, a onda i zbog načina na koji je "izrešetao" koš Milvokija. Filadelfija je postigla 21 trojku iz 44 pokušaja.

Adetokunbo je imao "dabl-dabl" sa 18 poena, 14 skokova i sedam asistencija, ali je iz igre šutirao 8/27, od čega za tri 0/7! On je u poslednjoj četvrtini dobio prst u oko. Milvoki je bez njega uspeo da se primakne na devet poena zaostatka, da bi taj nalet posle serije razmenjenih trojki zaustavio Horford.

Bio je to sjajan nalet Baksa, koji su u drugom minutu treće četvrtine zaostajali čak 29 poena - 102:73.

Milvoki i dalje ima najbolji skor u NBA ligi, a sa 32 odigrane utakmice ima 27 pobeda i pet poraza. Filadelfija je ostvarila 23. trijumf u 33 utakmice, a ovo mu joj je bio treći uzastopni trijumf.